Przy Kujawskiej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od najbliższego czwartku

  • 29.09.2020, 15:41
  • Źródło: ZDMiKP
Przy Kujawskiej wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Od najbliższego czwartku UM archiwum
ZDMiKP informuje, że od czwartku 1 października, przy sprzyjających warunkach pogodowych, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na budowie ul. Kujawskiej:

Otwarta zostanie jezdnia ul. Bernardyńskiej (przy stacji paliw i hotelu). Tym samym nowa organizacja ruchu u zbiegu ul. Bernardyńska - Wały Jagiellońskie - Kujawska wprowadzi docelowe rondo.

Nadal jednak nie będzie możliwy wjazd z ul. Bernardyńskiej w Pl. Kościeleckich.

Dodatkowo w związku z prowadzoną budową chodnika na Zbożowym Rynku, ruch pieszy będzie przeniesiony na wykonaną część jezdni ul. Długiej (przy sklepach).

Minimalizujemy utrudnienia – łączymy prace
 

Warto wspomnieć, że w ramach przebudowy ul. Bernardyńskiej wymieniliśmy też urządzenia dylatacyjnego na moście Bernardyńskim.
Urządzenie miało już ponad 20 lat i dalsza eksploatacja zagrażała trwałości obiektu. Dzięki takiej koordynacji dwóch niezależnych zadań, nie trzeba będzie wprowadzać w przyszłości dodatkowych utrudnień w tym miejscu.

Jednocześnie trwają prace malarskie dotyczące elementów stalowych na moście i dojazdach - balustrad i słupów trakcyjnych.  
W uzgodnieniu z Plastykiem Miasta zyskują one kolor ciemnozielony.

Październik - przełomowy miesiąc na budowie ulicy Kujawskiej
 

W najbliższych tygodniach sukcesywnie będą uruchamiane kolejne ulice i dojazdy do nowej trasy.
Teraz otwarta zostaje ul. Bernardyńska.
W dalszych etapach udostępniona do ruchu zostaną: ul. Długa, Pl. Kościeleckich, ul. Chołoniewskiego do ul. Solskiego a ruch na ul. 
Kujawskiej od storny ul. Tucholskiej będzie przełożony na nowe jezdnie. Pozwoli to rozpocząć prace na  ul. Kujawską w kierunku Inowrocławia.
Planujemy też prowadzić pierwsze testowe przejazdy tramwajów nowym torowiskiem na ul. Kujawskiej.

O dalszych zmianach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: ZDMiKP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe