Światowy Dzień Uśmiechu w Bydgoszczy. Zaprasza Fundacja "Dr Clown"

  • 28.09.2020, 11:11
  • KB
Światowy Dzień Uśmiechu w Bydgoszczy. Zaprasza Fundacja "Dr Clown" Materiały prasowe
W piątek 2 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Fundacja „Dr Clown” organizuje wielki „Tydzień Uśmiechu” zachęcając do dzielenia się uśmiechem i dobrą energią z innymi.

Wielkim finałem akcji będzie przekazanie przez Doktorów Clownów zabawek na oddziały pediatryczne w całej Polsce, w tym także do szpitali w Bydgoszczy i Grudziądzu.

Fundacja „Dr Clown”, która na co dzień prowadzi unikalny program „terapii śmiechem” w szpitalach
i placówkach specjalnych, z okazji Dnia Uśmiechu pragnie zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości uśmiechu.
A tych jest bardzo wiele, od dotleniania i wzmacniania odporności, przez poprawę koncentracji i kreatywności, po poprawę samopoczucia i wzmacnianie więzi międzyludzkich. Akcja pod hasłem #uśmiechpodajdalej ma na celu także zachęcenie do podzielenia się pozytywną energią z innymi.

Ten rok dla naszej Fundacji to okres pełen wyzwań, ale pomimo obostrzeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, wciąż staramy się dzielić uśmiechem. Tegoroczny Światowy Dzień Uśmiechu będziemy świętować aż przez cały tydzień! Podczas „Tygodnia Uśmiechu” będziemy edukować i prezentować na naszych kanałach w mediach społecznościowych najważniejsze korzyści śmiechoterapii. Przygotowaliśmy także parę niespodzianek dla najmłodszych m.in. teatrzyk kukiełkowy. Szczegóły na naszym Facebooku. – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

 – Zachęcamy również do włączenia się w akcję poprzez zamieszczanie w mediach społecznościowych swoich uśmiechniętych zdjęć i tagowania ich hasłem #uśmiechpodajdalej. – dodaje Beata Kotlewska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Bydgoszczy.

Tydzień Uśmiechu rozpocznie się w poniedziałek 28 września i potrwa do 2 października (link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/Tydzien_Usmiechu). Wielkim finałem akcji będzie przekazanie przez Fundację „Dr Clown” klocków na 73 oddziały pediatryczne w całej Polsce, także
do szpitali w Bydgoszczy, Grudziądzu i Więcborku. Ponadto bydgoski oddział Fundacji „Dr Clown” planuje
w Światowy Dzień Uśmiechu zorganizować pod szpitalnymi oknami animacje dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego.

Konkurs dla placówek

W piątek 2 października zostanie ogłoszony także konkurs dla placówek, w którym do wygrania będzie aż 100 zestawów z zabawkami dla najmłodszych o łącznej wartości 120 000 PLN. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 października. Uczestnikiem konkursu może być organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie) oraz jednostka samorządu terytorialnego (np. ośrodek pomocy społecznej, szkoła), które realizują działania w zakresie prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego dzieci i młodzieży lub opiekują się stałą grupą dzieci (w szczególności świetlice środowiskowe, socjoterapeutyczne, ogniska wychowawcze, domy dziecka i inne placówki edukacyjne i wychowawcze, pracujące z dziećmi i młodzieżą ze środowisk niezamożnych). Szczegóły na stronie www.drclown.pl/konkurs-placowki.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe