"Babciu, dziadku nie daj się oszukać fałszywym wnukom". Akcja dla seniorów w Myślęcinku

  • 25.09.2020, 12:48
  • KB
"Babciu, dziadku nie daj się oszukać fałszywym wnukom". Akcja dla seniorów… KWP Bydgoszcz
Bydgoscy profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy asp. szt. Jarosław Wojnowski, mł. asp. Rafał Wohlfeil post. Łukasz Rychcik oraz Beata Rogawska-Schmidt przeprowadzili w Myślęcinku prelekcję z seniorami pod hasłem "Babciu, dziadku nie daj się oszukać fałszywym wnukom".

Wczoraj (24.09.2020), dzięki współpracy z Panią Bożeną Sałacińską – Przewodniczącą Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, Przewodniczącą Kujawsko-Pomorskiej Delegatury Obywatelskiego Parlamentu Seniorów oraz dzięki uprzejmości właścicielki Restauracji Parkowa w Myślęcinku odbyło się spotkanie z seniorami na otwartej przestrzeni.

Podczas spotkania omówiono metody oszustw przeprowadzanych „metodą na wnuczka, policjanta a także funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego (CBŚ)”. Wyświetlono filmy przedstawiające scenariusze wymienionych wcześniej oszustw oraz omówiono zasady postępowania aby w przyszłości nie dać się oszukać.

Podkreślono iż, metody oszustw seniorów ewoluują w czasie, obecnie złodzieje wykorzystują sytuację epidemiologiczną SARS- CoV-2 i oszukują metodą na „koronowirusa”. Zwrócono uwagę seniorom, aby nie podpisywali umów pisanych drobnym druczkiem i posiadających niezrozumiałe sformułowania.

W ramach rozpoczynającej się kampanii Świeć Przykładem uczestnikom spotkania wręczono elementy odblaskowe w celu poprawy ich widoczności w związku ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym. Seniorzy obiecali, że będą propagować ideę używania elementów odblaskowych.

Autor:

Beata Rogawska-Schmidt

Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe