Browar rzemieślniczy i wiele innych. Znane są już nowe funkcje Hali Targowej

  • 23.09.2020, 13:00
  • KB
Browar rzemieślniczy i wiele innych. Znane są już nowe funkcje Hali Targowej UM
Rzemieślniczy browar, kino letnie, strefy eventowo-kulturalne, bazar z lokalnymi produktami oraz bogaty wybór gastronomii – między innymi te funkcje znajdą się w odmienionej Hali Targowej. Właśnie wyłoniliśmy operatora, który zamieni zabytkowy obiekt przy ul. T. Magdzińskiego w wyjątkowe centrum spotkań. Efekt zobaczymy w ciągu 2 lat.

Zagospodarowanie Hali Targowej to dla nas bardzo ważny projekt. W pracach komisji oceniającej uczestniczyło wiele osób, których wkład jest nieoceniony. Miasto oddaje na około 10 lat obiekt prywatnemu inwestorowi, który zapełni to miejsce funkcjami, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, wyrażonymi w konsultacjach społecznych. Komisja jednogłośnie postanowiła wybrać ofertę firmy Net2b, która spełniała wszystkie nasze oczekiwania – mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta

Nowa Hala Targowa zostanie wypełniona stoiskami handlowymi, lokalami usługowymi, gastronomią, strefami rozrywkowymi, czy wypoczynku. W sumie do dyspozycji klientów oddane zostaną trzy poziomy – strefa podziemna, parterowa i antresola. Na tej ostatniej znajdzie się kawiarnia, miejsce do nauki wyposażone w elementy multimedialne oraz centrum szkoleniowe oferujące kursy gotowania, cukiernictwa i inne.

- Mamy nadzieję, że wszystkie zaplanowane przez nas funkcje w Hali Targowej spełnią oczekiwania mieszkańców i turystów. Przewidujemy w tym miejscu urządzenie nowoczesnej gastronomii, miejsc eventowych. Mamy w planach organizować tu otwarte wydarzenia, targi. Zapraszamy też przedsiębiorców, którzy chcą prowadzić kreatywne i pomysłowe biznesy w tym miejscu – mówi Anna Żakowska – Pindel, przedstawicielka inwestora.

Wchodząc z ulicy Magdzińskiego do Hali Targowej wejdziemy do otwartej i wspólnej przestrzeni konsumpcyjnej dla 10 różnych tematycznie kuchni. Cocktail bar ma być najwyższym regałem barowym w Polsce i jednocześnie kameralną sceną dla muzyków. W całym obiekcie przewidziano 4 strefy eventowe: 2 na kondygnacji 0 i po jednej na -1 i +1.

Teren znajdujący się na zewnątrz zamieni się w reprezentacyjny plac. Na placu zaaranżowane zostanie kino letnie z piaszczystą plażą i leżakami. Nie zabraknie sceny, na której odbywać się będą koncerty i inne wydarzenia pod chmurką. Na zewnątrz znajdzie się także bazar, a na nim świeże warzywa i owoce, pieczywo oraz produkty ekologiczne.

W centralnym miejscu kondygnacji podziemnej znajdzie się historyczny dziedziniec. W tym miejscu będzie można głębiej przyjrzeć się historii obiektu oraz miasta. Dalej znajdzie się strefa eventowo-kulturalna. Służyć będzie spotkaniom autorskim, wieczorom poetyckim i wernisażom, wystawom. W tym miejscu utworzony zostanie rzemieślniczy browar, jako jedna z niepowtarzalnych atrakcji Hali Targowej. Nie zabraknie także stoisk handlowych i lokali usługowych.

- Jako bydgoszczanie czekaliśmy na to miejsce. Ten moment właśnie nastąpił, Hala wraca do swojej dawnej świetności. Cała koncepcja spełnia nasze oczekiwania, zadowoliła nas niemal w 100%. Połączenie gastronomii, handlu oraz wydarzeń kulturalnym jest tym czego potrzebowaliśmy – mówi Dariusz Markowski, przewodniczący Rady ds. Estetyki Miasta.

KB

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe