Nowe samochody marki kia ceed dla kujawsko-pomorskiej policji

  • 22.09.2020, 16:30
  • KB
Nowe samochody marki kia ceed dla kujawsko-pomorskiej policji KWP Bydgoszcz
Dziś (22.09.20 r.) na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyła się uroczystość przekazania nowych radiowozów policjantom komend miejskich i powiatowych naszego województwa. Zakup 24 kia ceed kombi był możliwy dzięki umowie zawartej z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Panem Piotrem Całbeckim. Kwota przekazana na ten cel z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego wyniosła milion złotych.

Na uroczystości przekazania kluczyków do radiowozów, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski przywitał, m. in. Pana Piotra Całbeckiego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Pana Zbigniewa Ostrowskiego Wicemarszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Po krótkich, okolicznościowych przemówieniach Kapelan kujawsko-pomorskich policjantów Ks. Prałat Stanisław Kotowski poświęcił nowe auta.

Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski oraz Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki wręczyli policjantom kluczyki do radiowozów.

Koszt zakupu jednego auta wyniósł 91 881,00 zł, co łącznie stanowi 2 205 144 zł, z czego 1 205 144 zł pochodził z budżetu policji, a pozostała część w kwocie 1 000 000 zł od Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, który złożył wniosek do Marszałka o dofinansowanie zakupu tych radiowozów.

Pojazdy zostaną rozdysponowane po jednym do komend powiatowych, a komendy miejskie otrzymają po dwa radiowozy, za wyjątkiem KMP w Bydgoszczy, która otrzyma 3 pojazdy.

KIA CEED KOMBI ma moc silnika 140 KM, pojemność 1353 cm3, mechaniczną skrzynię biegów, sygnały uprzywilejowania i oczywiście radiotelefon z systemem łączności radiowej.

Dziś (22.09) rozdysponowane zostały 23 auta, ponieważ pojazd dla KPP w Nakle n/Notecią został przekazany podczas uroczystego otwarcia Posterunku Policji w Sadkach.
 

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe