ZUS Bydgoszcz: Co czwarty mieszkaniec województwa aktywował bon turystyczny

  • 22.09.2020, 08:51
  • KB
ZUS Bydgoszcz: Co czwarty mieszkaniec województwa aktywował bon turystyczny KB archiwum
Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego chętnie korzystają z bonu turystycznego. Co czwarty uprawniony do bonu już go aktywował na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Z bonów turystycznych może skorzystać w całej Polsce ponad 4 miliony osób, z czego przeszło 973,7 tys. uprawnionych już aktywowało bon. 53,2 tys. bonów turystycznych aktywowali mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Najwięcej, bo aż 10,1 tys. w Bydgoszczy oraz 5,9 tys. w Toruniu. Najmniej – 538 – w powiecie radziejowskim. – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Obsługa bonu odbywa się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Nie trzeba składać żadnego wniosku, wystarczy zalogować się na PUE ZUS i aktywować bon podając swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego. Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności. Trzeba go podać, kiedy płaci się bonem za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną na terenie Polski. Każda płatność jest potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym, który jest wysłany SMS-em – wyjaśnia Krystyna Michałek.

Bon turystyczny nie tylko na wakacje

Bon turystyczny funkcjonuje od 1 sierpnia i nie wszyscy rodzice wraz z dziećmi mogli w te wakacje go wykorzystać. Nic straconego. Z wykorzystaniem bonu nie trzeba się spieszyć. Bon jest ważny do końca marca 2022 roku, więc w kolejne lato również będzie można skorzystać z tego wsparcia. Bonem można płacić za noclegi i imprezy turystyczne na terenie Polski. Można go wykorzystać np. na wspólny weekend bądź opłacić nim zimowisko. Ważne by płatność bonem, która rezerwuje pobyt w wybranym miejscu, była wykonana najpóźniej w dniu 31 marca 2022 roku.- dodaje rzeczniczka.

Bonem można płacić podmiotom, które zarejestrowały się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Do tej pory zarejestrowanych jest ponad 17,4 tys. firm. Ich lista jest dostępna na stronach www.bonturystyczny.gov.pl , www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel. Beneficjenci wykonali już 308,4 tys. płatności bonami na łączną kwotę blisko 204,8 mln zł.

Polski Bon Turystyczny jest wsparciem nie tylko dla polskich rodzin, ale także dla branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku COVID-19. Bon przyznawany jest na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500 plus. Dotyczy to także dzieci, których rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i 500 plus im się nie należy. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością dostaną dwa bony w wysokości 500 zł, jednak, aby otrzymać drugi, należy złożyć odpowiednie oświadczenie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe