Rusza akcja Czysta Puszcza Bydgoska

  • 11.09.2020, 08:51
  • KB
Rusza akcja Czysta Puszcza Bydgoska Materiały prasowe
Wczoraj (10.09) odbyła się konferencja prasowa dotycząca miejskich projektów ekologicznych i akcji sprzątania świata. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach i składania własnych pomysłów.

18 września rusza największa akcja ekologiczna w naszym regionie – Czysta Puszcza Bydgoska. Wydarzenie organizowane jest w ramach międzynarodowej akcji sprzątania świata, która na całym świecie odbywa się w trzeci weekend września. Zaczynamy 18 września o godz. 9:00, a kończymy w niedzielę o godz. 18:00.

Od ośmiu lat sprzątamy Puszczę Bydgoską, po raz drugi las w Myślęcinku, w tym roku dodaliśmy okolice Kanału Bydgoskiego. Ruszamy już w piątek, 18 września. Zapraszamy wszystkie szkoły, wszystkich uczniów do tego, aby pomogli nam posprzątać te 3 piękne miejsca w Bydgoszczy.” – mówi Marcin Rybacki, organizator akcji „Czysta Puszcza Bydgoska”.

Akcja sprzątania świata to część szerokiego programu edukacji ekologicznej. Każdego roku w akcji bierze udział około 100 bydgoskich szkół. Tak będzie i tym razem. Za pomysłowość i zaangażowanie w tego typu akcje proekologiczne szkoły zdobywają punkty. Te, które zdobędą ich najwięcej, dostaną nagrody.

W ostatnich latach na podium stawała Szkoła Podstawowa nr 56, która z sukcesami bierze udział w działaniach ekologicznych organizowanych lub proponowanych przez Miasto. Uczniowie otrzymali już nagrody m.in. za sprzątanie świata i Małą Formę Sceniczną. Cyklicznie też składają wnioski o przyznanie Bydgoskiego Grantu Ekologicznego.

„Co roku zgłaszamy nasze projekty i co roku otrzymujemy na nie granty. Dlatego zachęcam moje koleżanki i kolegów po fachu do składania takich wniosków, ponieważ nie jest to trudne, a efekty są wymierne. Widzimy jak rośnie zainteresowanie i zaangażowanie naszych uczniów.” – zachęca zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej nr 56, Barbara Herzberg. „Nasi uczniowie w ostatnim czasie budowali i zawieszali w lesie budki lęgowe dla ptaków. Sialiśmy kwietną łąkę, dzieci uprawiały warzywa ekologiczne. To są przeżycia, które zostają w pamięci na zawsze”.

W tym roku Miasto jeszcze bardziej rozszerza ofertę. Zaprosiliśmy do udziału w akcji wszystkie kluby sportowe. Każdy klub, który zaangażuje się w taką społeczną akcję, otrzyma bon o wartości 1000 zł na zakup sprzętu sportowego. Ale to nie wszystko.

Bardzo ważny jest też element zaangażowania obywatelskiego. Chcemy wprowadzić formułę całorocznego wspierania ekologicznych inicjatyw. W ciągu najbliższego miesiąca ogłosimy program małych grantów przeznaczonych dla mieszkańców, którzy – zgłaszając się do nas – będą mogli otrzymać środki finansowe na koszty związane z organizacją takich wydarzeń.” – zapowiada zastępca prezydenta Bydgoszczy, Michał Sztybel.

Do tego czasu możemy wziąć udział w już organizowanych akcjach, na przykład właśnie w akcji sprzątania świata. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na fanpage’u Czysta Puszcza Bydgoska na facebooku: https://www.facebook.com/czystapuszczabydgoska.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe