Mieszkaniec regionu blokował numer alarmowy. Został ukarany

  • 04.09.2020, 15:01
  • KB
Mieszkaniec regionu blokował numer alarmowy. Został ukarany fot. ilustracyjna
49-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego został ukarany za blokowanie numeru alarmowego. Wykonał on bowiem bez żadnej przyczyny ponad 100 połączeń dzwoniąc na numer przeznaczony dla osób, które potrzebują pomocy. Takie zachowanie może skutkować tym, że pomoc nie nadejdzie na czas dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

Policjanci z zespołu ds. wykroczeń prowadzili postępowanie wyjaśniające wobec 49-latka z powiatu rypińskiego dotyczące blokowania numeru alarmowego. Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy.
 

Na podstawie ustaleń policjanci przedstawili mu trzy zarzuty blokowania numeru alarmowego utrudniające jego prawidłowe funkcjonowanie. 49-latek w okresie od 01 stycznia do 09 czerwca, a także 04 i 10 lipca bieżącego roku bez żadnej przyczyny wykonał łącznie ponad 100 połączeń.
 

W dniu 1 września zapadł wyrok w postępowaniu nakazowym. Sąd Rejonowy w Rypinie 49-latka z Rypina uznał za winnego i skazał na miesiąc ograniczenia wolności.

 

Najważniejsze jest jednak to, aby każdy miał świadomość, że takie nieodpowiedzialne zachowanie może skutkować tym, że pomoc nie nadejdzie na czas dla tych, którzy jej naprawdę potrzebują.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe