Przejścia dla pieszych w pobliżu bydgoskich szkół pod kontrolą [WIDEO]

  • 03.09.2020, 12:29
  • KB
Przejścia dla pieszych w pobliżu bydgoskich szkół pod kontrolą [WIDEO] KWP Bydgoszcz
Rozpoczął się już nowy rok szkolny, a co za tym idzie, codziennie na ulicach miast będzie można spotkać dzieci i młodzież udające się do szkoły. W tych pierwszych dniach będą nad nimi czuwać policjanci z bydgoskiej drogówki. Ponadto, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze przez cały rok szkolny będą się spotykać z nimi i rozmawiać o bezpieczeństwie na drodze.

Po dosyć długiej przerwie uczniowie wrócili już do szkół. Bydgoscy policjanci jak co roku, aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas drogi do szkoły, przeprowadzają w ich rejonie działania prewencyjne.

Wczoraj (2.09.2020) funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki” przy pomocy policyjnego auta wyposażonego w kamery, obserwowali przejścia dla pieszych w rejonie szkół na skrzyżowaniu ulic Gajowej i Głowackiego w Bydgoszczy. To na pozór proste skrzyżowanie z drogą pierwszeństwa. Niemniej jednak, nie wszyscy kierowcy wiedzą, jak się zachować na takim skrzyżowaniu mimo prawidłowego oznakowania. Mundurowi zwracali uwagę nie tylko na prawidłowość poruszania się osób pieszych, ale również na wszelkiego rodzaju naruszenia zasad ruchu drogowego, których dopuszczają się kierowcy. W trakcie działań mundurowi ujawnili 10 kierowców, którzy nie stosowali się do znajdującego się tam oznakowania. Sześciu kierowców ukarali mandatem karnym, a wobec czterech zastosowali pouczenie.  

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze! Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo jako uczestników ruchu drogowego zależy w głównej mierze od nas samych! Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe