Skrajna nieodpowiedzialność korzystających z quadów

  • 12.08.2020, 12:55
  • KB
Skrajna nieodpowiedzialność korzystających z quadów fot. ilustracyjna
Policjanci ruchu drogowego z Włocławka zatrzymali wczoraj do kontroli dwa quady, które nie były dopuszczone do ruchu, ani nie posiadały obowiązkowego ubezpieczenia OC. Jednym z nich kierował pijany 47-latek, a drugim 14-latek bez uprawnień. Każdy z nich przewoził 12-letniego pasażera. Na dodatek żaden z użytkowników pojazdów nie posiadał kasku ochronnego. 47-letni mieszkaniec Włocławka stracił prawo jazdy i wkrótce odpowie przed sądem, a sprawa nieletnich trafi do sądu rodzinnego.

Policjanci włocławskiej „drogówki”, patrolując wczoraj (11.08.2020) ul. Rybnicką, zwrócili uwagę na przemieszczające się quady, których, zarówno kierujący, jak i pasażerowie nie mieli kasków ochronnych. Po zatrzymaniu do kontroli funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu od dorosłego mężczyzny siedzącego za kierownicą jednego z czterokołowców. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ok. 0,9 promila alkoholu w organizmie. Mimo spożywania wcześniej alkoholu mieszkaniec Włocławka zdecydował się na jazdę quadem i zabranie na przejażdżkę 12-letniego pasażera. Mężczyzna zupełnie nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania i uważał, że nie zrobił nic nagannego. Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. 47-latek stracił prawo jazdy i wkrótce będzie się tłumaczył ze swojego zachowania przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Z kolei drugim quadem przemieszczało się dwóch chłopców. Za kierownicą siedział 14-latek bez uprawnień, a jego pasażerem był 12-letni kolega. Oni także nie korzystali z kasków ochronnych, a pojazd, którym podróżowali, nie był w ogóle zarejestrowany. Policjanci sporządzili ze zdarzenia niezbędną dokumentację. Materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduje o dalszych losach nieletnich.

Policjanci apelują o rozwagę podczas korzystania z czterokołowców. Pamiętajmy, że nie są to zabawki, a do kierowania nimi potrzebne są uprawnienia. Poza tym konsekwencje jazdy quadami po alkoholu są takie same jak w przypadku kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe