Odzyskana szarfa powróciła do Opery Nova

  • 11.08.2020, 16:07
  • KB
Odzyskana szarfa powróciła do Opery Nova
W bydgoskiej Operze Nova odbyło się uroczyste przekazanie odzyskanej legendarnej szarfy za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście przekazał szarfę na ręce organizatora wystawy Pana Jarosława Gamszeja ze Stowarzyszenia Bohaterowie Czarnego Gryfa. W połowie lipca szarfa została skradziona z wystawy.

Dzisiaj (11.08.2020) w Operze Nova odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem kierownictwa Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Na specjalne zaproszenie przedstawiciela stowarzyszenia Bohaterowie Czarnego Gryfa Pana Jarosława Gamszeja, Szef śródmiejskiego komisariatu podinsp. Przemysław Kozłowski w obecności Naczelnika Wydziału Kryminalnego nadkom. Beaty Skowrońskiej przekazał na jego ręce odzyskaną legendarną szarfę za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku, która została skradziona z wystawy w połowie lipca 2020 roku. Pan Jarosław Gamszej w ramach podziękowania, za wkład w odzyskanie tak unikatowej rzeczy, przekazał Komendantowi symboliczną statuetkę z podziękowaniami dla wszystkich funkcjonariuszy zaangażowanych w odzyskanie szarfy. Po miłych słowach uznania policjanci mieli okazję w obecności organizatora zwiedzić wystawę związaną z 90-leciem bydgoskiego sportu żużlowego.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 19 lipca 2020 podczas wystawy zorganizowanej na terenie Opery Nova przy ulicy Focha 5 w Bydgoszczy. Wówczas została skradziona szarfa za drużynowe wicemistrzostwo Polski na żużlu z 1953 roku. Dla właściciela była to przede wszystkim bardzo cenna sentymentalnie rzecz uwieczniająca sukces sportowego wydarzenia.

Na szczęście całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu budynku. Na nagraniu widać jak jeden z młodych mężczyzn odwiedzających wystawę, ubrany w niebisko-białą koszulkę i jasne krótkie spodenki, wykorzystując moment nieuwagi odwiedzających, zabrał szarfę z manekina i schował pod koszulkę. Po czym z innymi dwoma osobami wyszedł z budynku. Pokrzywdzony sprawę zgłosił policjantom z bydgoskiego Śródmieścia.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy zabezpieczyli i przeanalizowali nagranie z monitoringu. Następnie postanowili opublikować wizerunek sprawcy oraz osób, mogących mieć związek z przestępstwem. To przyniosło natychmiastowy efekt.

Pod koniec lipca (30.07.2020) funkcjonariusze namierzyli podejrzewanych. Zatrzymali do sprawy dwóch braci. 31 i 23-latek nie mieli przy sobie skradzionej szarfy. Okazało się, że jest ona w posiadaniu ich kolegi. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Bracia zostali doprowadzeni do komisariatu na bydgoskim Śródmieściu. Tam śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.  

KB

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe