Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Bibliotece Głównej

  • 10.08.2020, 09:17
  • KB
Spotkanie z Iloną Wiśniewską w Bibliotece Głównej Fot. Birger Amundsen
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 17.08.2020, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Iloną Wiśniewską – reporterką i fotografką, autorką książek „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen”, „Hen. Na północy Norwegii”, „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”.

Współpracuje z „Polityką” i „Dużym Formatem”. Mieszka w północnej Norwegii. To właśnie tam zaczęła pisać książki. Pierwsza z nich - „Białe. Zimna wyspa Spitsbergen” - ukazała się w 2014 roku. Za opublikowaną trzy lata później książkę „Hen. Na północy Norwegii” otrzymała nagrodę Traveler National Geographic. Ostatnia książka „Lud. Z grenlandzkiej wyspy”, wydana w roku 2019, przyniosła jej Kryształową Kartę Polskiego Reportażu – Nagrodę Prezydenta Miasta Lublina. Jest laureatką Złotej Sowy – nagrody Klubu Inteligencji Polskiej w Wiedniu, przyznawanej twórcom propagującym polską kulturę za granicą.

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe