UTP ze wsparciem MNiSzW na realizację programu "Inkubator Innowacyjności 4.0"

  • 06.08.2020, 11:28
  • KB
UTP ze wsparciem MNiSzW na realizację programu "Inkubator Innowacyjności 4.0" UTP
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy otrzyma wsparcie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na realizację działań w ramach programu "Inkubator Innowacyjności 4.0".

Ministerstwo opublikowało listę rankingową wniosków, na której nasz uniwersytet zajął 8 miejsce wśród największych uczelni w kraju
z dofinasowaniem w wysokości 2 111 111 zł. Wniosek UTP  został opracowany w Regionalnym Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii. Projekt będzie realizowany przez dwa lata w konsorcjum ze Spółką Celową UTP sp. z o.o. (
www.komercjalizacja.utp.edu.pl) oraz Spółką Celową Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Sp. z o.o. (www.scuep.pl). UTP
w Bydgoszczy jest liderem projektu. Nasza uczelnia uczestniczyła dotychczas we wszystkich trzech edycjach tego programu MNiSzW.

Głównym celem ministerialnego programu  jest wsparcie procesu zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie ich komercjalizacji. Według założeń ministerstwa realizacja działań powinna przyczynić się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między światem nauki i biznesu. Ma się to odbywać między innymi poprzez inicjowanie i wzmacnianie współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym, poszukiwanie przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem wyników badań naukowych, przez promocję oferty technologicznej oraz udział w wystawach i targach typu „science to business”; przygotowanie projektów komercjalizacji badań.

Szczegółowe informacje o trzeciej edycji programu:

http://www.bip.nauka.gov.pl/g2/oryginal/2020_06/a202d1a88a3b26e590233ee8e064f25e.pdf

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe