Bydgoszcz zwycięzcą w kategorii miejsca przyjaznego zwierzętom [RANKING]

  • 05.08.2020, 22:11
  • KB
Bydgoszcz zwycięzcą w kategorii miejsca przyjaznego zwierzętom [RANKING] Materiały prasowe
Właściciele czworonogów, poszukując wymarzonej nieruchomości, muszą myśleć również o tym czy będą mieli gdzie wychodzić na spacer ze swoim pupilem. Jak znaleźć takie miejsce? Czy Polacy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy? Tym razem, w ramach Rankingu Dzielnic Otodom zapytaliśmy mieszkańców 12 miast Polski o miejsca do spędzania czasu ze swoimi zwierzętami. Poprosiliśmy o ocenę w skali od 1 do 5 poniższego stwierdzenia: w mojej okolicy są miejsca, gdzie mogę chodzić na spacery ze swoimi zwierzętami. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.

Niemal połowa Polaków ma w domu jakieś zwierzę, najczęściej psa. Także i w Bydgoszczy posiadanie czworonożnego przyjaciela jest bardzo popularne. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, w której części miasta ze zwierzakiem żyje się najwygodniej. Gdzie jest najwięcej terenów spacerowych i wybiegów dla psów? Gdzie bez problemu znajdziesz dobrego weterynarza czy sklep zoologiczny? Sprawdź wyniki naszego raportu!

Najlepiej oceniona kategoria w rankingu dzielnic Bydgoszczy

O ile mieszkańcy Bydgoszczy wystawili swemu miastu bardzo dobre noty za bezpieczeństwo, ekologię czy dostępność sklepów, to ocena za infrastrukturę dla zwierząt jest po prostu fenomenalna. Aż siedemnaście dzielnic otrzymało notę przewyższającą cztery punkty na pięć możliwych do zdobycia. Jednej z nich do maksymalnej oceny zabrakło zaledwie siedmiu setnych punktu! To jedna z najlepiej ocenionych kategorii nie tylko w przypadku Bydgoszczy, ale w całym Rankingu Dzielnic Otodom.

Flisy bardzo blisko ideału

Na czele zestawienia uplasowały się Flisy z imponującą notą 4,93 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Kolejne miejsca zajęły również bardzo wysoko ocenione Zimne Wody-Czersko Polskie oraz Smukała-Opławiec-Janowo. Ankietowani ocenili te dzielnice odpowiednio na 4,73 punktu i 4,67 punktu.

Szwederowo ostatnie, choć z niezłą notą

Na drugim krańcu rankingu dzielnic Bydgoszczy uplasowało się Szwederowo. Respondenci ocenili infrastrukturę dla zwierząt w tej części miasta na 3,52 punktu. Warto zauważyć, że w wielu kategoriach taka nota pozwoliłaby na zajęcie miejsca w pierwszej piątce. To tylko podkreśla, jak dobre są w Bydgoszczy warunki do posiadania czworonogów.

W zgodnej opinii mieszkańców infrastruktura dla zwierząt w Bydgoszczy stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. W niemal każdej dzielnicy jest mnóstwo terenów, po których można z przyjemnością spacerować z czworonogiem, nie brakuje również wybiegów dla psów. Bezkonkurencyjne w tej kategorii okazały się Flisy, doskonale wypadły również  Zimne Wody-Czersko Polskie oraz Smukała-Opławiec-Janowo. Najsłabiej, choć wciąż bardzo przyzwoicie, zostało ocenione Szwederowo.

Bydgoszcz, a inne miasta Rankingu

Wysokie oceny wpisują się w ogólnopolski trend. Średnia ocena w Bydgoszczy to 4,08. Tym razem na podium duży ścisk, bo znalazło się na nim aż 5 miast. Na drugim miejscu ex aequo Gdynia i Poznań z notą 4,07 czyli tylko o 0,01 punktu mniej      niż zwycięzca. Na trzecim natomiast Gdańsk i Szczecin z notą 4,05. Najsłabiej infrastrukturę dla zwierząt ocenili mieszkańcy Łodzi przyznając 3,85 punktu.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.

Już niedługo następna kategoria Rankingu Dzielnic Otodom.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe