Artyści z wielu krajów świata zagrają dla bydgoskich dzieci, czyli Międzynarodowa Pozytywka

  • 04.08.2020, 13:12
  • KB
Artyści z wielu krajów świata zagrają dla bydgoskich dzieci, czyli Międzynarodowa Pozytywka Materiały prasowe
Do festiwalu Pozytywka coraz bliżej. Wydarzenie startuje 27 sierpnia w Bydgoszczy, a na festiwalowe 4 dni zaplanowano prawie 30 różnorodnych wydarzeń artystycznych: spektakle, koncerty i działania streetartowe. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych znajdą coś dla siebie i bardzo serdecznie zapraszamy je z rodzicami albo dziadkami i babciami!

Program jest różnorodny i starannie dobrany, bo naszym celem jest rozbudzanie dziecięcej kreatywności, “zaprzyjaźnianie” dzieci ze sztuką i dawanie rodzicom i ich dzieciom wspólnych przeżyć. Z doświadczenia wiemy, że nic nie zbliża i nie wzmacnia więzi w rodzinie jak wspólne przeżywanie radości i emocji artystycznych.

W tym roku na Pozytywce pojawią się znakomici, zagraniczni wykonawcy. Na festiwalu wystąpią artyści z Japonii, Niemiec, Litwy i Białorusi.

👉 Niemcy

💚 “Variette od marionettes” - Thomas Herfort i jego Kabaré Púpala przedstawiają Małą Świnkę Henry’ego!

Opis marionetkowej sztuki Kabaré Púpala jest co najmniej tajemniczy: “Dziwny komar uwielbia swój kwiat, mały lisek ukryty w klatce dla kurczaków, dinozaura znoszącego jajko, tańczącego królika i bardziej zabawnych postaci”. Tytułowa świnka Henry jest… piratem i od 7 lat pływa na swoim pirackim statku, a to zapowiada już znakomitą zabawę.

Lalki Herforta są jego autorską konstrukcją. Wykonuje je z papieru mache, taśmy samoprzylepnej i specjalnie opracowanych konstrukcji z różnych drutów. Budową lalek zajmował się... od dziecka, ale dopiero po studiach artystycznych w Niemczech i Hiszpanii zaczął budować własny, fantastyczny świat marionetek. W 2008 roku założył własny, mobilny teatr lalek w Berlinie. Od tego czasu Kabaré Púpala występował na festiwalach w około 30 krajach, od Hiszpanii, przez Brazylię po Emiraty Arabskie

👉 Gdzie: LPKiW Myślęcinek

👉 Kiedy: 30.08.2020 godzina 16:30

👉 Dla kogo: przede wszystkim Naj-Naje, dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 roku życia

👉 Bilety: obowiązują karnety

🎦 Trailer sztuk Kabaré Púpala https://www.facebook.com/watch/?v=445061605937969

🎦 Trailer sztuk Kabaré Púpala https://vimeo.com/123039624

🎦 Trailer sztuk Kabaré Púpala https://www.youtube.com/watch?v=M-XB9U0gNNQ

💻 Strona internetowa: www.kabare-pupala.blogspot.com

👉 Japonia

 

💚 “Kuuki” - spektakl Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People (produkcja) i duetu twórczego Barbara Małecka/Alicja Morawska-Rubczak (wykonanie).

To japońsko-polska produkcja, do realizacji której JIENKYO (Japońska Unia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży) zaprosiła duet twórczy Barbara Małecka/Alicja Morawska-Rubczak, które od prawie dziesięciu lat zajmują się rozwijaniem nurtu teatru dla najnajmłodszych w Polsce oraz promocją rodzimego teatru dla dzieci za granicą, a jako scenografka i reżyserka tworzą wspólnie przedstawienia skierowane do dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Kuuki – to japońskie słowo oznaczające powietrze. Składa się ono ze znaków kanji określających niebo, atmosferę i energię jednocześnie. Dla artystów pracujących nad tą produkcją „Kuuki/Powietrze” to przede wszystkim ruch. Tancerki i instrumentalistka zabierają widzów do wspólnego poszukiwania materialności w tym, co tak bardzo ulotne. Zapraszają by powietrza dotknąć, poczuć, posłuchać... W tej delikatnej i bezpiecznej przestrzeni artyści, dzieci i dorośli poszukują wspólnych doświadczeń i wzajemnie się inspirują. Ruch, dźwięk, obraz przepełnione są powietrzem.

JIENKYO – powstała w 1975 roku i zrzesza blisko 70 profesjonalnych zespołów, które sięgając po różne gatunki teatru tworzą z myślą o młodych odbiorcach sztuki. Działalność organizacji miała duży wpływ na zmianę postrzegania wartości teatru dla dzieci w Japonii i przyczyniła się do ustanowienia podstaw prawnych dotyczących promocji kultury i sztuki dla dzieci w tym kraju. Jest członkiem światowej organizacji teatralnej ASSITEJ.

👉 Gdzie: Teatr Polski w Bydgoszczy,

👉 Kiedy: 30.08.2020 godzina 10:00, 12:30, 15:00

👉 Dla kogo: przede wszystkim Naj-Naje, dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 roku życia

👉 Bilety: TAK

🎦 Trailer spektaklu: https://vimeo.com/234281291

💻 Strona internetowa (japońska - użyj Translatora Google!): https://www.jienkyo.or.jp/

 

👉 Litwa

💚,,Twinkles” – Dansema Dance Theather

Niezwykły spektakl, w którym ruch aktorów przeplata się z efektami świetlnymi generowanymi przez ich kostiumy i rekwizyty. W spektaklu tanecznym „Twinkles” pojawi się wiele migoczących obiektów, które będą zachwycały najmłodszą publiczność i zachęcały do zabawy. Scena przemieni się w przestrzeń do doświadczania zmysłami. Dzieci będą mogły swobodnie poruszać się i eksperymentować. Dla litewskich aktorów najważniejsze jest rozbudzanie ciekawości dzieci, dopiero odkrywających świat i wszystko, co znajdują wokół siebie.

Teatr Tańca Dansema tworzy spektakle taneczne dla młodej publiczności. Od momentu powstania w 2007 roku teatr z powodzeniem koncertuje na Litwie i za granicą (w Belgii, Holandii, Chorwacji, Niemczech, Ukrainie, Szwecji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Chinach itp.). "Dansema" organizuje również seminaria dla tancerzy, choreografów i nauczycieli tańca, realizuje edukacyjne projekty taneczne z dziećmi. W 2009 roku teatr został członkiem światowej organizacji teatralnej ASSITEJ. Spektakle Dansema zostały nominowane i nagrodzone przez litewskie Ministerstwo Kultury jako najlepsze spektakle dziecięce roku 2012 i 2015.

👉 Gdzie: Teatr Polski w Bydgoszczy,

👉 Kiedy: 30.08.2020 godzina 10:00, 12:30, 15:00

👉 Dla kogo: przede wszystkim Naj-Naje, dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 roku życia

👉 Bilety: TAK

🎦 Trailer spektaklu: https://vimeo.com/247110188

💻 Strona internetowa: http://dansema.lt/en

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe