Wkrótce powstanie w Bydgoszczy Park Kulturowy. Miasto czeka na uwagi przedsiębiorców

  • 21.07.2020, 16:11
  • KB
Wkrótce powstanie w Bydgoszczy Park Kulturowy. Miasto czeka na uwagi przedsiębiorców… Materiały prasowe
Trwają prace nad utworzeniem Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy. Ratusz zwraca się z prośbą do wszystkich przedsiębiorców z rejonu Starego Miasta, by zgłosili swoje uwagi. Termin upływa 6 sierpnia br.

W marcu i kwietniu 2020 roku odbywały się konsultacje społeczne dotyczące utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy. Niestety – w związku z sytuacją epidemiologiczną i wprowadzeniem szeregu ograniczeń wynikających z rozprzestrzeniania się Covid-19 (m.in. w zakresie przemieszczania się czy organizacji spotkań) – nie odbyło się, zaplanowane w ramach konsultacji społecznych, spotkanie z przedsiębiorcami i mieszkańcami Bydgoszczy. Pomysł utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy wynika z potrzeby ochrony walorów kulturowych obszaru, jego rewaloryzacji i podniesienia estetyki istniejącej zabytkowej zabudowy oraz ogólnodostępnych przestrzeni publicznych – placów, ulic, bulwarów, zieleńców wraz ze wszystkimi elementami zagospodarowania.

Celem zorganizowanych w dniach od 9 marca do 10 kwietnia 2020r. konsultacji społecznych było umożliwienie mieszkańcom Bydgoszczy zapoznania się z projektem uchwały Rady Miasta Bydgoszczy (TUTAJ) w sprawie utworzenia Parku Kulturowego Stare Miasto w Bydgoszczy, a w szczególności z szeregiem ustalonych norm i zakazów dotyczących formy i sposobu sytuowania reklam, obiektów małej architektury, urządzeń infrastrukturalnych, ale także związanych ze sposobem korzystania z zabytków i prowadzeniem robót budowlanych oraz profilem prowadzonej działalności usługowej.

Regulacje zawarte w projekcie uchwały w sprawie utworzenia parku kulturowego dotyczą wielu zagadnień i aspektów zagospodarowania ważnych nie tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą na omawianym obszarze, ale także dla tych, dla których ważne są kwestie ochrony walorów kulturowych obszaru, jego tożsamości i wizerunku.

W związku z tym, w celu zebrania Państwa – jako przedsiębiorców, opinii o zapisach w projekcie uchwały oraz o wizji zagospodarowania obszaru Parku Kulturowego, prosimy o przesłanie swoich uwag dotyczących projektu uchwały na adres e-mail Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy: [email protected], tel. (52) 58 58 105.

Swoje uwagi prosimy zgłaszać w terminie - maksymalnie – do 6 sierpnia br.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe