Do Bydgoszczy przyjechały kolejne psiaki z Radys

  • 20.07.2020, 15:12
  • KB
Do Bydgoszczy przyjechały kolejne psiaki z Radys fot. ilustracyjna
Do bydgoskiego schroniska przyjechało 8 kolejnych psów z Radys. Poprzednie 7 jest już gotowe do adopcji.

Czesio, Lord, Beti, Sushi, Baron, Gucio i Sumo (vel Karolek), czyli psy, które przyjechały z Radys do Bydgoszczy na początku lipca, czekają na nowy, kochający dom. Są to psy bardziej lub mniej otwarte – niektóre od razu radośnie biegną do człowieka, inne potrzebują trochę więcej czasu, żeby się do niego przekonać. Wszystkie jednak tego kontaktu bardzo potrzebują.

W miniony weekend trafiły do nas kolejne psy z Radys. Zanim znajdą nowy dom, pracowników i wolontariuszy czeka jeszcze dużo pracy. Są to bowiem psy bardzo wycofane, tzw. "trudne psy". Przez wiele miesięcy nie wychodziły ze swoich betonowych boksów, nie pamiętają nawet co to jest trawa. Niektóre z nich na pyskach mają stare blizny po pogryzieniach. Przy wyładunku z samochodu część psów wykazywała tzw. agresję defensywną – bały się nowej sytuacji. Pracownicy schroniska będą te pieski czujnie obserwować i starać się o ich powrót do normalnych kontaktów z człowiekiem. Przed kolejnymi „radysiakami” niezbędne badania, szczepienia, odrobaczenie, zabiegi sterylizacji, dwutygodniowy okres kwarantanny i pewnie jeszcze długi proces socjalizacji.

Przypomnijmy, że schronisko w Radysach to był prawdziwy psi dramat, który zakończyła wspólna interwencja organów ścigania i prozwierzęcych organizacji pozarządowych. Pośród 1300 psów znaleziono również psy martwe lub w stanie agonalnym. Rocznie wywożono stamtąd tony psich zwłok do utylizacji. Zwierzęta nie miały żadnej dokumentacji, nie były zachipowane, co znacznie utrudniało ich identyfikację. Podczas interwencji OTOZ Animals przyjął 101 psów, które trafiły do różnych schronisk w całym kraju, w tym 15 do schroniska w Bydgoszczy.

Przeciwko właścicielom schroniska w Radysach prowadzone jest postępowanie karne. Zygmunt D. i jego syn usłyszeli zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Psy z kolei stanowią dowód w sprawie, tzn. że na razie mogą trafić jedynie do adopcji tymczasowej aż do momentu, w którym zapadnie sądowy wyrok.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe