Pijani sternicy nad Zalewem Koronowskim wpadli w ręce policjantów

  • 13.07.2020, 22:30
  • KB
Pijani sternicy nad Zalewem Koronowskim wpadli w ręce policjantów KWP Bydgoszcz
Wakacje i letni wypoczynek w większości z nas kojarzy się z wodą i atrakcjami, których ona dostarcza. Jednak piątkowe popołudnie pokazało, że nie wszyscy potrafią bezpiecznie z niej korzystać. Skrajną nieodpowiedzialnością wykazali się młodzi ludzie, którzy wypłynęli rowerami wodnymi na jezioro.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Jak się jednak okazuje właśnie o rozwadze i przewidującym myśleniu zapomniało 10 osób, wobec których w piątek (10.07.2020) interweniowali policjanci pełniący służby na wodach Zalewu Koronowskiego.

Tego dnia około godziny 16:30 policjanci zauważyli kilka rowerków wodnych, a na nich grupę młodzieży głośno zachowującej się i skaczącej do wody. W związku z nagłą zmianą pogody, policjanci wspólnie z ratownikami WOPR-u postanowili podpłynąć do tych osób i poinformować żeby wpłynęli do portu. Na miejscu okazało się, że sternicy są nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało, że mają oni od 0,6 do 1,5 promila alkoholu w organizmie. W związku z tym wszyscy sternicy zostali ukarani mandatami z artykułu 35 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych. Sprzęt został odholowany do wypożyczalni. Dla nieodpowiedzialnych studentów z Bydgoszczy pływanie zakończyło się dziesięcioma mandatami karnymi.

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe