Wspólnie możemy wesprzeć budowę "Pawilonu dla małych zwierząt" w bydgoskim schronisku!

  • 16.12.2016, 15:29 (aktualizacja 16.12.2016, 16:18)
  • Katarzyna Beszczyńska
Wspólnie możemy wesprzeć budowę "Pawilonu dla małych zwierząt" w bydgoskim… Wizualizacje inwestycji
W ubiegłym roku powstała idea wybudowania w Schronisku dla Zwierząt w Bydgoszczy "Pawilonu dla małych zwierząt". Zachęcamy bydgoszczan do wsparcia tej ważnej inicjatywy.

Organizacją zebrania środków na ten cel zajmie się OTOZ Animals, Oddział Kujawsko Pomorski, który jest też koordynatorem powyższych działań. Wespół z Biurem Marketingowym M4Bizz opracowuje strategie działania i nagłaśniania potrzeb związanych z realizacją przedsięwzięcia. Akces do pomocy w tym szczytnym zamierzeniu zgłosili już przedsiębiorcy bydgoscy. Między innymi KORMOST, EDUOBUD, RAFAN, Najważniejszą jednak, na wczesnym etapie działań, rolę w realizacji “Pawilonu” będzie odgrywała szczodrość darczyńców indywidualnych.

- Liczymy na stałe mikrowpłaty, które zasilą nasze potrzeby tak, by zebrać na początku 199 tysięcy złotych na tzw. “stan surowy”. Docelowo, do wykończenia inwestycji, w sumie potrzebne będzie około 600-700 tysięcy PLN by zwierzęce maluchy mogły zamieszkać w lepszych niż dotąd, warunkach. OTOZ Animals będzie zwracać się o pomoc nie tylko do Mieszkańców Bydgoszczy, ale i całego kraju. Liczymy tez na pomoc z za granicy, zwłaszcza na pomoc Polonii.

Dzięki środkom otrzymanym z okazji uroczystego otwarcia supermarketu “Zielone Arkady” mogliśmy już dokonać prac przygotowawczych. Jest już projekt i kosztorys. Zdajemy sobie sprawę, że “nie od razu Kraków zbudowano”. Zebranie środków potrwa. Jednak mamy nadzieję, ze dzięki wrażliwości na niedolę osieroconych zwierząt i ofiarności ludzi o dobrych sercach osiągniemy nasz cel. Początek budowy przewidujemy dopiero po zebraniu środków na tzw. stan surowy inwestycji. Nie można przewidzieć kiedy środki te zostaną zgromadzone. - Podkreślają pracownicy schroniska.

W skrócie: Po co ten pawilon?

- Higieniczne ściany i podłogi i jasne pomieszczenia
- Ciepłe pokoiki z wygodnymi posłaniami
- Klatki dla najmniejszych zwierząt
- Wydajna wentylacja zapewniająca wymianę powietrza
- Ogrzewanie stosowne do potrzeb młodych zwierząt
- Sprawna kanalizacja ułatwiająca mycie i dezynfekcje pomieszczeń
- Wybieg łatwy do dezynfekcji
- Pomieszczenie do zabiegów weterynaryjnych i higienicznych
- Magazynek sprzętu i karmy
- A najważniejsze to cisza i spokój z dala od zgiełku schroniska i szczekających dorosłych psów

Gdzie możemy wpłacać pieniądze?

OTOZ ANIMALS Oddział Kujawsko-Pomorski:
PKO BANK POLSKI 70 1020 1475 0000 8402 0143 1840
Kod BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN : PL 70 1020 1475 0000 8402 0143

 
Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe