Panel ekspercki na UTP dotyczący strategii rozwoju elektromobilności

  • 10.07.2020, 21:28
  • KB
Panel ekspercki na UTP dotyczący strategii rozwoju elektromobilności facebook.com/UTP
Trwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania dokumentu „Strategia rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszcz do 2030 roku”. W ramach konsultacji – za pośrednictwem transmisji internetowej - odbędzie się Panel Ekspercki z udziałem sektora nauki i biznesu.

Konsultacje realizowane są we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym
w Bydgoszczy. Opracowaniem dokumentu strategii zajmuje się Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, a konkretnie Spółka Celowa UTP sp. z o.o., która jest liderem konsorcjum realizującym to zadanie wspólnie z Pomorską Grupą Konsultingową SA.

Już w najbliższy wtorek, 14 lipca, o godz. 10.00 będzie miał mijesce panel ekspercki w zakresie opracowania strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Bydgoszczy. W związku z sytuacją pandemii w naszym kraju panel odbędzie się online. Paneliści będą debatowali na terenie kampusu uczelni w sali nr C8 w Regionalnym Centrum Innowacyjności Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w panelu dzięki transmisji ze spotkania z możliwością zadawania pytań  na platformie:

https://youtu.be/jb4hKr06LzI

Pytania od mieszkańców do panelistów będzie można zadawać  zarówno na chacie na platformie internetowej lub przesłać je na adres  [email protected] do dnia 14 lipca -  do godz. 11.00.

Panel poprowadzi Romuald Mayer z PGK SA, a panelistami będą: Maria Wasiak - Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Wojciech Nalazek - pełniący obowiązki Dyrektora ZDMiKP, dr hab. inż. Sławomir Cieślik – Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Mariusz Kuszel - Prezes Zarządu MPK w Inowrocławiu, Marcin Kopiczko - przedstawiciel ENEA Szczecin, Krzysztof Krawczyk - przedstawiciel firmy Rawicom oraz Patryk Gulcz - przedstawiciel Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego.

Podczas panelu z udziałem ekspertów poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia jak:

  • Analiza możliwości budowy infrastruktury zasilającej samochody w energię elektryczną na terenie miasta, firm oraz przy domach prywatnych.
  • Przegląd możliwości dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych oraz przywilejów związanych z jego posiadaniem na terenie miasta Bydgoszczy.
  • Analiza możliwości zapewnienia niezbędnej energii elektrycznej dla urządzeń technicznych, umożliwiających ładowanie pojazdów elektrycznych na terenie miasta.
  • Analiza możliwości utworzenia sieci parkingów uprzywilejowanych dla pojazdów elektrycznych.
  • Zasady funkcjonowania transportu publicznego opartego o pojazdy o napędzie elektrycznym.
KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe