Dodatkowe pieniądze w ramach BBO za najwyższą frekwencję

  • 09.07.2020, 21:12
  • KB
Dodatkowe pieniądze w ramach BBO za najwyższą frekwencję UM
Jeszcze przez niespełna tydzień, do 15 lipca można zgłaszać pomysły do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest ponad 16 mln złotych. Dodatkowo, mieszkańcy osiedla, które w najbliższą niedzielę, podczas II tury wyborów prezydenckich odnotuje najwyższą w Bydgoszczy frekwencję, otrzyma dodatkowe 100 tysięcy złotych w ramach BBO. Zachęcamy też do zgłaszania ekoprojektów.

"Czas wyborów to czas szczególny – wszyscy możemy mieć wpływ na wybór głowy państwa. Każdy głos jest tak samo ważny i każdy głos się liczy. Podobnie jest w Bydgoskiem Budżecie Obywatelskim, w którym to Państwa głosy decydują o tym, które projekty będą realizowane. Stąd ten symboliczny czek na 100 tys. zł dla osiedla z najwyższą frekwencją w najbliższą niedzielę, 12 lipca. Chcemy promować obywatelską postawę, także w trakcie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.” – mówił prezydent Bydgoszczy podczas dzisiejszego briefingu prasowego, zachęcając do zgłaszania swoich pomysłów.

Tylko do środy, 15 lipca, mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły do tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Do wydania jest ponad 16 mln zł. W tym roku – wyjątkowo – pomysły można składać wyłącznie elektronicznie.

„Do tej pory bydgoszczanie zgłosili ponad 230 projektów. Pozostał jeszcze tylko tydzień. Zachęcam bydgoszczanki i bydgoszczan, aby przemyśleli, co w ich najbliższym otoczeniu, warto byłoby jeszcze zrobić.” – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Część zgłaszanych projektów ma charakter ekologiczny – widać, że bydgoszczanie coraz częściej myślą także o środowisku. Do składania właśnie takich pomysłów namawiali organizatorzy akcji Czysta Puszcza Bydgoska.

„Chciałabym Państwa zachęcić, aby jeszcze w tym tygodniu składać projekty do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, ale z elementem eko. Jeżeli na przykład składamy wniosek o rewitalizację przystanku, to niech on będzie zielonym przystankiem. Jeśli składamy wniosek dotyczący placu zabaw dla dzieci – niech on będzie miał element eko.” – mówiła Joanna Czerska-Thomas, współorganizatorka akcji Czysta Puszcza Bydgoska.

„My składamy trzy projekty. To są: nasadzenia drzew, żeby było więcej cienia w mieście, żeby było chłodniej i przyjemniej, mikrokieszonkowe parki, gdzie można usiąść i odpocząć oraz łąki kwietne.” – dodał Marcin Rybacki, organizator akcji Czysta Puszcza Bydgoska.

Każdy mieszkaniec może zgłosić:
• 3 projekty osiedlowe – wartość jednego projektu nie może przekroczyć 50% puli środków przeznaczonych na osiedle;
• 3 projekty ponadosiedlowe – wartość jednego projektu nie może przekroczyć 1 547 000 zł. Do każdego projektu niezbędne jest dołączenie trzech uchwał Rad Osiedli;
• 3 małe projekty społeczne – projekty nieinwestycyjne, gdzie wartość jednego projektu nie może przekroczyć 38 600 zł. Dedykowane są m.in. aktywizacji społecznej, edukacji czy właśnie ekologii. Szczególnie zachęcamy do składania tzw. zielonych projektów.

Przykłady zielonych projektów i ich szacunkowy koszt:
• domek dla owadów – 500 zł/szt.
• skrzynka lęgowa dla ptaków – 150 zł/szt.
• posadzenie drzewa z 3-letnim okresem pielęgnacji – 1000 zł/szt.
• rewaloryzacja skweru/parku – od 1,5 do 2 mln zł/ha
• park kieszonkowy – min. 100 tys. zł
• miejski sad – od 5 tys. zł.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe