Bydgoszczanki już wiedzą, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji

  • 16.12.2016, 15:12
  • Katarzyna Beszczyńska
Bydgoszczanki już wiedzą, jak zachować się w niebezpiecznej sytuacji KWP Bydgoszcz
Dobiegła końca kolejna edycja programu "Bezpieczna kobieta". Głównym celem części praktycznej szkolenia było nabycie wiedzy jak unikać sytuacji niebezpiecznych i konfrontacji z napastnikiem, która jest ostatecznością. Jeśli do niej dojdzie, należy przez zastosowanie różnych form działania wypracować sobie czas na ucieczkę z miejsca zagrożenia. Tego właśnie uczą policjanci - instruktorzy z bydgoskiej komendy.

W ostatnim dniu szkolenia uczestniczące w programie Panie miały okazję sprawdzić to, czego nauczyły się na zajęciach z samoobrony.Podczas symulowanego ataku uczestniczki kursu musiały zaprezentować przede wszystkim determinację i wykazać się dużą aktywnością, aby wyzwolić się z uścisku przeciwnika.

Musiały tego dokonać używając poznanych wcześniej technik i sposobów obrony. Stworzone sytuacje miały za zadanie wprowadzić element stresowy i charakteryzowały się dużą dynamiką. Mało czasu na analizę sytuacji miało wyzwolić konieczność podejmowania szybkich decyzji i działania. Panie spisały się na medal.

Część praktyczna zajęć została poprzedzona kilkoma spotkaniami, na których zostały poruszone aspekty prawne samoobrony, ale również  przemocy w rodzinie (w tym procedura Niebieskiej Karty). Przez Maltańską Służbę Medyczną przekazane zostały informacje dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Każda z pań miała możliwość wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Policjanci Wydziału Prewencji  KMP w Bydgoszczy zapraszają serdecznie na edycję wiosenną kursu. Będziemy informować o zapisach na stronie bydgoskiej komendy oraz w lokalnych mediach.

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe