Oszukał mieszkańców Bydgoszczy "NA BLIKA". Rozpoznajesz go?

  • 24.06.2020, 14:51
  • KB
Oszukał mieszkańców Bydgoszczy "NA BLIKA". Rozpoznajesz go? KWP Bydgoszcz
Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „NA BLIKA”. Sprawca za pomocą komunikatora, po wcześniejszym przełamaniu zabezpieczeń kont na jednym z portali społecznościowych, podszywał się pod różne osoby. Wprowadzając w ten sposób w błąd poszkodowanych, prosił ich o podanie kodu BLIK. W ten sposób w dniu 22 kwietnia 2020 r. sprawca oszukał wiele osób.

W toku postępowania policjanci ustalili, że sprawca dokonał wypłaty uzyskanych w ten sposób pieniędzy w bankomacie przy ul. Skłodowskiej- Curie 26 w Bydgoszczy. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu.

W związku z powyższym policjanci zbierają informacje mogące przyczynić się do identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Informację można przekazać pod numerem telefonu 47 751-11-14, a także całodobowo pod numerami 47 751-11-59 lub 112 powołując się na znak sprawy L.dz. I-PG 354/20/MM.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe