Bydgoska firma walczy o poprawę czystości powietrza

  • 14.06.2020, 11:12
  • KB
Bydgoska firma walczy o poprawę czystości powietrza DABROwent
Walka z pandemią nadal trwa i chociaż nie powstała jeszcze szczepionka, to wiele firm już teraz chce działać w sposób alternatywny, aby redukować zagrożenie. Jedna z bydgoskich firm wpadła na innowacyjny pomysł działań profilaktycznych, które mają przeciwdziałać negatywnym skutkom wirusów i bakterii.

Czysty Nawiew, zależąca do grupy DABROwent z Bydgoskiego Parku Przemysłowego, zastało jedynym polskim ambasadorem technologii dwubiegunowej igłowej jonizacji powietrza (NPBI). Tą postępową metodę stworzyła i opatentowała amerykańska firma GPS (Global Plasma Solutions). 

Na czym polega innowacyjne podejście jonizacji? 

Nade wszystko jonizacja, którą stworzyło GPS nie emituje żadnych szkodliwych efektów ubocznych, np. ozonu. Jonizatory dwubiegunowe mają również doskonałe wyniki w oczyszczaniu powietrza z wirusów i bakterii (koronawirusy zabijane są przez aktywne jony w zaledwie 60 minut, niektóre bakterie nawet w 15 minut). Co więcej dzięki stosowaniu NPBI oczyszcza się sama jakość powietrza (m.in. z nieprzyjemnych zapachów, alergenów czy pleśni). Produkt jest na tyle innowacyjny, że redukuje praktycznie do 30% koszty eksploatacyjne w porównaniu z alternatywnymi metodami oczyszczania powietrza. 

Kto może stosować jonizatory? 

- Jonizatory powietrza to uniwersalny produkt, który z powodzeniem stosują już teraz szpitale czy muzea, bowiem muszą spełniać wysokie normy jakości powietrza – mówi Maciej Dąbrowski z DABROwent – Jednak tego typu produkt z powodzeniem może oczyścić powietrze w centrum handlowym, biurowcu, czy siłowni. Generalnie to idealne urządzenia dla obiektów, gdzie przebywają duże skupiska ludzi.   

Jak się okazuje jonizatory dwubiegunowa są bardzo elastycznymi urządzeniami pod kątem instalacji. Można je zamontować do już istniejących instalacji wentylacyjnych czy klimatyzatorów.

Czy uda zaszczepić się profilaktykę? 

Z pewnością zaszczepienie w Polsce – i nie tylko – całej polityki ochrony zdrowia nie będzie proste. Same szczepionki na pewno nie wystarczą, aby uchronić nas przed kolejną pandemią, dlatego potrzebne są nam również działania profilaktyczne. Do których należeć muszą nade wszystko podstawy higieny osobistej, noszenie maseczek w zamkniętych miejscach publicznych czy stosowanie takich urządzeń jak jonizatory. 

Więcej na: https://www.youtube.com/watch?v=5TcZ_ZIJxfg

https://www.youtube.com/watch?v=5qos8hsoNKI.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe