Studenci UTP projektują kwiaciarnie na Placu Wolności

  • 02.06.2020, 19:31
Studenci UTP projektują kwiaciarnie na Placu Wolności Materiały prasowe
Studenci kierunku Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy czynnie włączają się w prace związane z poprawą estetyki miasta.

Prowadzona od dłuższego czasu debata w mieście na nowym kształtem Placu Wolności, który ma ulec przebudowie w związku z planowana budową zbiornika retencyjnego, a co za tym idzie zmianą wyglądu obecnie znajdujących się tam kwiaciarni, wywołał studentów UTP do tablicy.

 

Podczas zajęć prowadzonych przez dr Ewę Raczynską-Mąkowską, studenci zmierzyli się z niełatwą materią zagospodarowania Placu Wolności. Efekt tych prac został w minionym tygodniu zaprezentowany Radzie ds. Estetyki Miasta Bydgoszczy, która zapoznała się
z koncepcjami kwiaciarni, jakie zaprojektowali studenci III semestru Wzornictwa UTP.

 

O studenckich propozycjach na posiedzeniu Rady opowiedziała prowadząca projekt - dr Ewa Raczyńska-Mąkowska. Zaprezentowane 11 koncepcji wzbudziło duże zainteresowanie członków Rady, jak i władz Miasta. Zwrócono uwagę na ich uniwersalność i potencjał, który może być wykorzystany także w innych lokalizacjach. Dzięki pomocy Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Bydgoszczy studenci mogli pracować na trójwymiarowej wersji Placu Wolności. Zaprojektowana mała architektura na zrewitalizowanym Starym Rynku, na trwałe wpisała się w krajobraz miasta nadając mu charakteru i indywidualnego stylu. Być może i projekty kwiaciarni znajdą uznanie w włodarzy miasta i w znacznym stopniu poprawią estetykę tej przestrzeni.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe