28. edycja konferencji geodezyjnej – SCEGeo 2020 w Bydgoszczy

  • 01.06.2020, 09:57
  • KB
28. edycja konferencji geodezyjnej – SCEGeo 2020 w Bydgoszczy Materiały prasowe
Już po raz 28, w dniach 2 – 10 czerwca w Bydgoszczy, na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym odbędzie się międzynarodowa konferencja geodezyjna SCEGeo – „Surveying, Civil Engineering, Geoinformation in Sustainable Development". Organizatorem konferencji jest Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP w Bydgoszczy oraz Sekcja Geodezji Inżynieryjnej Stowarzyszenia Geodetów Polskich. W związku z sytuacją COVID-19 wydarzenie będzie przeprowadzone online.

Tematem przewodnim konferencji jest działalność naukowa i inżynierska w zakresie projektowania, realizacji, zarządzania oraz monitoringu obiektów i konstrukcji budowlanych w aspekcie zrównoważonego rozwoju. Konferencja ukierunkowana jest na wymianę doświadczeń naukowych, dydaktycznych i praktycznych oraz integrację środowiska naukowego działającego na styku geodezji i kartografii, budownictwa, inżynierii środowiska, architektury i planowania przestrzennego.

Po raz pierwszy w historii SCEGeo patronat na wydarzeniem objęła Międzynarodowa Federacja Geodetów (FIG), co stanowi duże wyróżnienie dla organizatorów tej konferencji.

Tegoroczna odsłona SCEGeo, mimo zmiany formuły budzi duże zainteresowanie
w środowisku naukowym z Polski i zagranicy. Zgłosiły się najważniejsze uczelnie techniczne
w kraju: Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Politechnika Gdańska, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Zielonogórski, Politechnika Śląska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego.

Konferencja składać się będzie wyłącznie z sesji plakatowych z możliwością dyskusji
w formie komentarzy. Udział w wydarzeniu (przeglądanie i komentowanie posterów) możliwy będzie po zarejestrowaniu i zalogowaniu się na stronie scegeo.utp.edu.pl. Rejestracja możliwa będzie przez cały czas trwania Konferencji SCEgeo. Udział w tegorocznej odsłonie SCEgeo jest bezpłatny.

Szczegóły dotyczące zasad uczestnictwa znajdują się na stronie konferencji scegeo.utp.edu.pl.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe