Fundacja "Dr Clown" szykuje niespodzianki dla małych pacjentów w bydgoskich szpitalach

  • 27.05.2020, 18:26
  • KB
Fundacja "Dr Clown" szykuje niespodzianki dla małych pacjentów w bydgoskich… Materiały prasowe
1 czerwca Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem i uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający dzieciom w szpitalach indywidualne spotkania online z Doktorami Clownami. Z okazji Dnia Dziecka do szpitali w Bydgoszczy trafią także wyjątkowe upominki w ramach akcji „Paczka z uśmiechem”, a wolontariusze będą rozbawiać małych pacjentów pod oknami szpitali.

Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych, a od 1 czerwca również na platformie internetowej, na której każdy rodzic będzie miał możliwość umówienia swojego dziecka na indywidualne spotkanie online z Doktorami Clownami.

Celem naszych aktualnych działań jest wsparcie dzieci, które odbywają leczenie w szpitalach,
a z powodu COVID-19 mają ograniczoną możliwość spotkań z członkami rodziny, ale również
z naszymi wolontariuszami. Szpitalne oddziały są dla nas wciąż zamknięte, ale dzięki „Śmiechofonowi”, Doktorzy Clowni mogą teraz odwiedzać chore dzieci, tyle że wirtualnie. Spotkania są bezpłatne
i dostępne dla każdego! Podczas takiej rozmowy nasi Doktorzy Clowni zadbają o poprawę humoru małego pacjenta i przekażą mu mnóstwo pozytywnej energii
– wyjaśnia Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”.

Wirtualne wizyty Doktorów Clownów mają na celu podniesienie motywacji do zdrowienia
i zminimalizowanie poczucia lęku, który towarzyszy zarówno chorym dzieciom, jak i rodzicom – Choroba i związany z nią pobyt w szpitalu jest bardzo trudną sytuacją dla każdego dziecka. W sytuacji epidemii dziecięce lęki są spotęgowane. Pacjenci na oddziale nie mogą się spotykać na świetlicach, są odizolowani, co buduje jeszcze większe napięcie i osamotnienie. Napięcie towarzyszy również rodzicom, których obawy również są dużo większe niż byłyby bez epidemii. Chcemy pomóc dzieciom i wesprzeć je w tych trudnych chwilach, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do skorzystania z naszego „Śmiechofonu” – dodaje Beata Kotlewska, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Bydgoszczy.

W Dzień Dziecka nie może także zabraknąć upominków, dlatego Fundacja „Dr Clown” przekazuje wyjątkowe „Paczki z uśmiechem” na ponad 60 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce, w tym również do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego oraz Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Wolontariusze zaplanowali także animacje i zabawy pod szpitalnymi oknami.
Z zachowaniem środków bezpieczeństwa oraz z maseczkami zakrywającymi kolorowe noski, Doktorzy Clowni pojawią się 30 maja pod szpitalem, by zanieść uśmiechy i dobre humory pacjentom i całemu personelowi.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe