Od 30 maja kolejny etap prac przy ul. Kujawskiej

  • 26.05.2020, 11:00
  • KB
Od 30 maja kolejny etap prac przy ul. Kujawskiej ZDMiKP
Jak podaje ZDMiKP, od 30 maja rozpocznie się kolejny etap prac przy Kujawskiej. Cały ruch zostanie przełożony z tras, po których obecnie poruszają się pojazdy, na nowe jezdnie ul. Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej. W obrębie realizowanej inwestycji zmieni się również lokalizacja przystanków autobusowych.

Na cały przebudowywanym odcinku ul. Kujawskiej realizowane są roboty ziemne, kanalizacyjne, energetyczne i brukarskie. Trwa układanie nawierzchni oraz montaż torowisk, słupów trakcyjnych i oświetleniowych. Kontynuowane są prace przy chodnikach i drogach rowerowych a także w wykopie, którym docelowo będą jeździć tramwaje. Prace na całym odcinku, zostały wykonane już w prawie 60%.

Od 30 maja Wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których obecnie poruszają się pojazdy. Tym samym wymagane będą zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu na ulicach: Solskiego, Kujawskiej i Bernardyńskiej. Dodatkowo zamknięte zostaną: dojazd do Pl. Kościeleckich od strony ronda Jagiellonów oraz ul. Sieroca od strony ul. Kujawskiej. Zmianie ulegnie również lokalizacja przystanków autobusowych.

Warto wiedzieć, że zmiany dotyczą również komunikacji publicznej. Autobusy zostaną wycofane z placu Kościeleckich. Przystanek początkowo końcowy dla linii nr 51 i 58 przeniesiony zostanie na Zbożowy Rynek (przy szalecie miejskim). Linia nr 99 będzie kończyć i zaczynać trasę na rondzie Jagiellonów. Tymczasowo  z przesiadek na liniach nocnych trzeba będzie korzystać w rejonie ronda Jagiellonów. Szczegóły zmian są dostępne na stronie ZDMIKP.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ppa
Ppa 30.05.2020, 10:50
Ciekaw jestem jak wyjechać z obszaru Sierocej, Traugutta, w stronę Fordonu? Wyjazdy są raczej na zachód. Zawracanie tam na rondach będzie madakrą.
Deptula
Deptula 27.05.2020, 23:48
Jak lokatorzy beda mogli dojechać do swoich posesji na pl. Koscieleckich ??

Pozostałe