Bydgoscy kierowcy za stosowanie się do zasad ruchu drogowego otrzymają specjalne wyróżnienie

  • 21.05.2020, 15:09
  • KB
Bydgoscy kierowcy za stosowanie się do zasad ruchu drogowego otrzymają… KWP Bydgoszcz
Dzięki uprzejmości dyrekcji Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy bydgoscy policjanci otrzymali 500 sztuk samochodowych zawieszek zapachowych, które rozdane zostaną kierowcom stosującym się do przepisów ruchu drogowego i dbającym o bezpieczeństwo na drodze, w tym w rejonach przejść dla pieszych.

W dniu dzisiejszym z rąk Z-cy Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy Pana Wojciecha Nalazek ufundowane przedmioty odebrał p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy, nadkom. Jarosław Zdunek.

Do wielu groźnych sytuacji i zdarzeń drogowych dochodzi właśnie w miejscach przecinania się dróg osób poruszających się pieszo i kierujących pojazdami. Pieszy jest określany mianem Niechronionego Uczestnika Ruchu Drogowego, gdyż nie jest chroniony karoserią pojazdu. W sytuacji, gdy uczestniczy w zdarzeniu drogowym, to właśnie on odnosi najpoważniejsze obrażenia. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, głównie w rejonach przejść, bydgoscy policjanci prowadzą wiele ukierunkowanych działań, podczas których sprawcy wykroczeń są konsekwentnie za nie rozliczani.

Do tej pory na spotkanie z funkcjonariuszem musieli się przygotować kierujący, którzy popełniali wykroczenia, głównie te szczególnie uciążliwe i niebezpieczne:
- wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim,
- omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
- nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych,
- niestosowanie się do sygnalizatora nadającego sygnał czerwony.

Tylko w marcu i kwietniu 2020 r. na drogach miasta Bydgoszczy i powiatu doszło do 18 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, w których 10 osób zostało rannych. Na szczęście nikt nie zginął. Funkcjonariusze zatem postanowili nagrodzić osoby, które jeżdżą bezpiecznie i wykazują się zrozumieniem, a także szacunkiem wobec innych użytkowników drogi. Aby propagować właściwe postawy i podziękować tym kierującym policjanci ruchu drogowego będą wręczać podczas krótkotrwałych kontroli symboliczne upominki w postaci zawieszek zapachowych, ufundowanych przez ZDMiKP w Bydgoszczy. Kierujący, którzy do przepisów się nie stosują, nadal muszą liczyć się z właściwą i stanowczą, adekwatną do sytuacji, reakcją Policji na popełnione czyny, szczególnie te o dużym zagrożeniu bezpieczeństwa.


 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe