Nowa sygnalizacja świetlna na Osowej Górze

  • 18.05.2020, 10:19
  • KB
Nowa sygnalizacja świetlna na Osowej Górze fot. ilustracyjna
Jak podaje ZDMiKP, rozpoczyna się budowa nowej sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic: Kruszyńskiej, Sowiej i Puszczykowej. Umowa z Wykonawcą została podpisana. Inwestycja zostanie zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Zielony sygnał wywoływać będą, na żądanie, piesi. Z przejścia w tej części Osowej Góry korzystają m.in. uczniowie Zespołu Szkół nr 24 oraz pasażerowie podróżujący linią nr 77.

Propozycję budowy sygnalizacji wzbudzanej w tym miejscu zgłosili mieszkańcy. Pomysł w trakcie głosowania na zadania finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski uzyskał wsparcie ponad 300 bydgoszczan.

Umowa z wykonawcą prac projektowych i budowlanych została podpisana.  Roboty realizowane w systemie projektuj i wybuduj zakończą się w połowie sierpnia bieżącego roku.  

Koszt zadania to ponad 270 tysięcy złotych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe