Światłownia zaprasza na koncerty on-line

  • 27.04.2020, 09:08
  • KB
Światłownia zaprasza na koncerty on-line Światłownia
Zapraszamy na najbliższe wydarzenia online w Światłowni. Adres do transmisji będzie widoczny 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia na stronie swiatlownia.eu i FB Światłowni.

Wtorek, 28 kwietnia, g. 19.

Śpiewaj i tańcz ze znaną bydgoską wokalistką Steffi Mal. Wirtualne zajęcia taneczno-muzyczne.


Środa, 29 kwietnia, g. 18. - koncert online Grzegorza Dudzińskiego i Przemka Kubskiego

Usłyszycie piosenki Jacka Kaczmarskiego, Przemka Gintrowskiego, Leonarda Cohena, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Adama Szarka i innych bardów.

Przemek Sidiki Kubski (pseudonim artystyczny Przembas) już od najmłodszych lat interesował się muzyką i czuł rytm. Swoje pierwsze próby uderzania w bęben były jeszcze w dzieciństwie kiedy to za bęben robił stary odkurzacz. Na poważnie jednak przygoda z profesjonalnymi bębnami afrykańskimi rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy to po raz pierwszy miał przyjemność uczestniczyć w warsztatach djembe jak i dundun na etnofestiwalu w Malborku prowadzonych przez jednego z najbardziej znanych polskich „djembefola” Wojtka Pęczka, lidera zespołu City Bum Bum w Łodzi.

I tak się zaczęło. Przemek (Przembas) Kubski to właśnie wychowanek Zachodnioafrykańskiej Szkoły Rytmu City Bum Bum w Łodzi prowadzonej przez Wojtka Pęczka, w której zaczynał swoją bębniarską karierę. Swoją umiejętność gry i doświadczenie zawdzięcza także takim gwiazdom muzyki afrykańskiej jak: Babara Bangoura, Seckou Keita, Namory Keita, Adama Bilorou Dembele jak i wiele innych. Od kilku lat prowadzi warsztaty gry na djembe i dundun zarówno w kraju jak i na świecie, oraz bierze udział w różnego rodzaju imprezach z tym związanych. Od 2013 jest także członkiem zespołu „La BaNdA” oraz współpracuje ściśle z różnymi muzykami. W 2017 brał udział w mistrzowskich warsztatach Djembe Advanced Masterclass w Alentejo w Portugalii pod nadzorem Sana Camara jednego ze światowej klasy Master Djemebfole.

Piątek, 1 maja, g. 18.

Majówka z Cybullem

Janusz Cybull / Grupa Na Odległość/
Artysta uliczny, założyciel łódzko- pilskiej Grupy Na Odległość, grającej klimaty piosenki turystycznej , poezji śpiewanej, szant…
Autor tekstów i muzyki. Wieczny turysta szukający swojego Ja we wszechświecie.

Piątek, 8 maja, g. 18.

Siedem lat gramy dla Was - koncert online kapeli Cynamony

W programie utwory autorskie oraz klasyki folkloru miejskiego.

Zespół wystąpi w składzie:

Wiesław Albiński – śpiew, gitara

Piotr Sowiński – banjo, harmonijka, śpiew

Roman Wiśniewski – śpiew

Oglądając wydarzenia wpłać 10 zł na konto Fundacji Światłownia – Kultura bez Barier. W ten sposób zachowujesz się w porządku zarówno wobec Artystów, jak i wobec Światłowni.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe