Przekazano środki ochrony dla bydgoskich DPS-ów

  • 21.04.2020, 12:39
  • KB
Przekazano środki ochrony dla bydgoskich DPS-ów fot. ilustracyjna
Rękawiczki jednorazowe, maseczki, przyłbice i płyn do dezynfekcji - dodatkowe środki ochrony trafiły wczoraj, 20 kwietnia do domów pomocy społecznej na terenie miasta. Środki zabezpieczające przed zakażeniem trafią w najbliższych dniach także do placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Wczoraj, 20 kwietnia Staż Miejska przywiozła z Agencji Rezerw Materiałowych w Toruniu środki ochrony osobistej - w sumie 6 650 sztuk rękawiczek jednorazowych, 6 200 sztuk maseczek, 680 przyłbic i 270 litrów płynu do dezynfekcji. Środki zostały przekazane do 3 bydgoskich domów pomocy społecznej - „Słoneczka”, „Jesieni Życia” i „Promienia Życia”.

Część środków znajduje się w dyspozycji Wydziału Zarządzania Kryzysowego UMB. W najbliższych dniach zostaną przekazane do placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie miasta i powiatu bydgoskiego.

Straż Miejska w Bydgoszczy otrzymała do dyspozycji samochód Mercedes Citan - auto zostało nieodpłatnie użyczone (na miesiąc) przez firmę Auto Frelik. Auto będzie wykorzystywane przez SM do działań logistycznych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, np. przewodu paczek żywnościowych czy środków ochrony osobistej.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe