Przedłużone zawieszenie pasażerskiego ruchu lotniczego w Bydgoszczy. W marcu lotnisko odnotowało spadek

  • 14.04.2020, 10:51
  • KB
Przedłużone zawieszenie pasażerskiego ruchu lotniczego w Bydgoszczy. W… fot. ilustracyjna
Jak podaje Bydgoski Port Lotniczy, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów o wprowadzeniu ograniczeń w ruchu lotniczym, od dnia 15.03.2020 rejsy pasażerskie nie są realizowane. Port, jako lotnisko użytku publicznego, cały czas zapewnia jednak obsługę operacji wykonywanych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, statki powietrzne o statusie państwowym, w tym wojskowe, czy też samoloty remontowane przez Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. Lotnisko jest również w stałym kontakcie z przewoźnikami i touroperatorami.

– Otrzymujemy wiele pytań dotyczących planowanego terminu przywrócenia połączeń i widzimy, że nasi Pasażerowie, jak i my, czekają na ten dzień – mówi Daniel Mackiewicz, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Bydgoszcz SA – Przewoźnicy na bieżąco reagują na zmieniającą się sytuację i na chwilę obecną PLL LOT wstrzymał rejsy do 19 kwietnia, Ryanair do końca kwietnia, zaś Lufthansa do 3 maja. Informacje dotyczące lotów udostępniamy i aktualizujemy na naszej stronie i profilu Facebook, w przypadku indywidualnych pytań zapraszamy również do kontaktu z nami online.

Port lotniczy podsumował również wyniki ruchowe za marzec.

Zrealizowane zostały 524 operacje lotnicze, z których skorzystało 11 530 podróżnych, czyli o 61% mniej niż w marcu 2019. Od początku roku do 14 marca lotnisko odprawiło 72085 Pasażerów, czyli o 7,8% więcej rok do roku. Pandemia zatrzymała trwający od ponad 2 lat wzrostowy trend na bydgoskim lotnisku.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe