Prezydent Bruski wyraża sprzeciw wobec utworzenia odrębnych obwodów wyborczych

  • 07.04.2020, 13:22
  • KB
Prezydent Bruski wyraża sprzeciw wobec utworzenia odrębnych obwodów wyborczych fot. konferencja archiwum
Prezydent Rafał Bruski skierował dziś, 7 kwietnia pismo do Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy. Wyraża w nim stanowczy sprzeciw wobec decyzji Komisarza o utworzeniu odrębnych obwodów wyborczych m.in. w szpitalach czy domach pomocy społecznej.

- Obejmując pełnienie funkcji prezydenta miasta ślubowałem wykonywanie swoich obowiązków dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Życie i zdrowie jest najwyższym dobrem dla każdego racjonalnie myślącego człowieka. W związku z powyższym informuję, że do czasu przesłania przez Pana Komisarza szczegółowych wytycznych sanitarnych, zatwierdzonych przez powołane do tego służby, obejmujących wszystkie procedury związane z organizacją i przeprowadzeniem wyborów, w trosce o zdrowie i życie Bydgoszczan, nie będę podejmować żadnych czynności wynikających z powołanego na wstępie postanowienia - pisze prezydent Rafał Bruski.

Treść pisma poniżej:

Bydgoszcz, dnia 07.04.2020 r.

Pan

Igor Zgoliński

Komisarz Wyborczy I
w Bydgoszczy

W dniu wczorajszym (06.04.2020 r.) otrzymałem postanowienie Nr 27/2020 z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania w Mieście Bydgoszczy w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. Na jego mocy utworzonych zostało 14 odrębnych obwodów głosowania, w tym 8 w szpitalach,
2 w domach pomocy społecznej, 1 w zakładzie opiekuńczo-pielęgnacyjnym, 2 w zakładzie karnym i areszcie śledczym i 1 w domu akademickim.

W związku ze śmiertelnym zagrożeniem dla mieszkańców wynikającym z epidemii koronawirusa SARS-COPV-2 wyrażam stanowczy sprzeciw wobec takiej decyzji. Organizowanie lokali wyborczych naraża wyznaczonych do tych czynności Bydgoszczan na ryzyko zarażenia koronawirusem. Szczególnie niebezpieczne jest to w placówkach szpitalnych i domach pomocy społecznej, tym bardziej, że w niektórych z nich już zdiagnozowano wystąpienie koronawirusa.

Obejmując pełnienie funkcji prezydenta miasta ślubowałem wykonywanie swoich obowiązków dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców. Życie i zdrowie jest najwyższym dobrem dla każdego racjonalnie myślącego człowieka.  W związku z powyższym informuję, że do czasu przesłania przez Pana Komisarza szczegółowych wytycznych sanitarnych, zatwierdzonych przez powołane do tego służby, obejmujących wszystkie procedury związane z organizacją i przeprowadzeniem wyborów, w trosce o zdrowie i życie Bydgoszczan nie będą podejmować żadnych czynności wynikających z powołanego na wstępie postanowienia.

Jednocześnie informuję o masowej rezygnacji kandydatów do pracy w obwodowych komisjach wyborczych. Aktualnie chęć pracy w komisjach wyraża około 30% minimalnego składu komisji, a kolejne rezygnacje wpływają każdego dnia.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wert
Wert 07.04.2020, 20:50
Natychmiast drania ODWOŁAĆ !!!!

Pozostałe