TeamUTP wspiera naukowców w walce z COVID-19

  • 07.04.2020, 09:46
  • KB
TeamUTP wspiera naukowców w walce z COVID-19 UTP
Z inicjatywy studentów i władz uczelni oraz dzięki zaangażowaniu pracowników Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy udostępnia uczelniane serwery do obliczeń rozproszonych.

Tym działaniem UTP włącza się do akcji [email protected], która daje możliwość wsparcia prac naukowców z całego świata starających się lepiej zrozumieć koronawirusa 2019 (2019-nCoV), aby szybciej znaleźć lek na tę chorobę.

Modelowanie komputerowe pozwala osiągnąć ten cel. Wymaga jednak dużej mocy obliczeniowej. Do realizacji tego zadania Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przeznaczył 30 serwerów.

Zapraszamy do włączenia się w akcję [email protected] mieszkańców Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego, by udostępnili moc obliczeniową swojego komputera na potrzeby prac naukowców. Poniżej instrukcja dołączenia do akcji:

Instrukcja:

1. Ze strony https://foldingathome.org/start-folding/ pobrać i zainstalować klient oprogramowania

2. Po uruchomieniu klienta następuje przekierowanie na stronę https://client.foldingathome.org

3. Po kliknięciu \"Change identity\" należy ustawić nazwę użytkownika oraz podać numer drużyny TeamUTP: 257620 (hasło może zostać puste, więcej informacji na foldingathome.org)

4. Typ choroby – należy zostawić \"Any disease\", bo w tej kategorii znajdują się badania nad COVID-19.

Oprogramowanie jest bezpieczne, stworzone przez Uniwersytet Stanforda i korzysta tylko
i wyłącznie z zasobów procesora i/lub karty graficznej, które w danej chwili są nieużywane.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe