59-latka z Bydgoszczy pomimo obowiązującej jej kwarantanny poszła zrobić zakupy

  • 30.03.2020, 12:47
  • KB
59-latka z Bydgoszczy pomimo obowiązującej jej kwarantanny poszła zrobić… KWP
W minionym tygodniu bydgoscy policjanci odnotowali pierwszy przypadek złamania kwarantanny. 59-letnia mieszkanka Bydgoszczy, mimo nałożonej na nią kwarantanny w związku z powrotem z zagranicy, wyszła zrobić zakupy. Teraz odpowie za to przed sądem.

W miniony czwartek (26.03.2020) policjanci z bydgoskiego Błonia otrzymali zgłoszenie mówiące o tym, że na sali jednego z bydgoskich hipermarketów przebywa kobieta, która jest objęta kwarantanną. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol. Policjanci, po założeniu odzieży ochronnej, podjęli wobec kobiety interwencję.

Okazało się, że 59-latka dwa dni wcześniej wróciła z Holandii i jest objęta obowiązkową kwarantanną. Twierdziła, że przyszła zrobić zakupy spożywcze oraz wykupić leki. Oświadczyła również, że jej kwarantanna będzie trwać do 7 kwietnia br.

W związku z powyższym kobieta została poinformowana o skierowaniu w jej sprawie wniosku o ukaranie do sądu, gdyż naruszyła przepis art. 116 kodeksu wykroczeń mówiący o tym, że karze podlega ten, kto wiedząc, iż jest chory na chorobę zakaźną albo o nią podejrzany nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych na podstawie tych przepisów przez organy służby zdrowia.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe