Zmiany przy Kruszwickiej. Powstanie ścieżka rowerowa

  • 23.03.2020, 18:56
  • KB
Zmiany przy Kruszwickiej. Powstanie ścieżka rowerowa ZDMiKP
Jak podaje ZDMiKP, wzdłuż ul. Kruszwickiej (19 marca) wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Rozbudowa ulicy Kruszwickiej pozwoli wytyczyć nowe drogi rowerowe. W jej zakres wchodzi również m.in. przebudowa chodników oraz budowa nowych zatok z przystankami.

Zmiany dla pieszych
W pierwszym etapie prac konieczne jest całkowite zamknięcie chodnika po stronie wschodniej (Zespołu Szkół Mechanicznych) na odcinku od tunelu przy ul. Dolina do ronda Grunwaldzkiego. Ruch pieszych zostanie przekierowany na stronę zachodnią ul. Kruszwickiej (wzdłuż centrum handlowego). Przejście tunelem będzie czynne przez cały okres trwania inwestycji.

Dojście do szkół zlokalizowanych wzdłuż ul. Kruszwickiej, możliwe będzie od strony ul. Marszałka Focha i ul. Świętej Trójcy. Ponadto ruch pieszy możliwy będzie również ciągami zlokalizowanymi na terenie szkoły. Ruch pieszy na ul. Kruszwickiej po stronie zachodniej, jak i wokół placu Poznańskiego będzie odbywał się wyznaczonymi ciągami komunikacyjnymi.

Zmiany dla pasażerów
W związku z pracami budowlanymi zamknięty zostanie przystanek na ul. Kruszwickiej znajdujący się przed wjazdem na Plac Poznański. W zamian za zamknięty przystanek powstaną dwa nowe na wylotach Placu Poznańskiego tj. na ul. Szubińskiej i ul. Stromej. Pozostałe przystanki w obszarze ronda Grunwaldzkiego i Placu Poznańskiego będą funkcjonowały bez zmian.

Więcej TU.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe