Kolejne bydgoskie ulice będą utwardzone

  • 17.03.2020, 11:58
  • KB
Kolejne bydgoskie ulice będą utwardzone fot. ilustracyjna
Jak podaje ZDMiKP, wraz z wiosną rozpoczyna się III edycja pilotażowego przedsięwzięcia, jakim jest utwardzanie ulic gruntowych płytami ażurowymi. Część jezdni zostanie również utwardzona betonową kostką aby ułatwić poruszanie się pieszym

Na podstawie własnych doświadczeń, opinii użytkowników utwardzonych ulic oraz spotkań z przedstawicielami Rad Osiedli, również w tym roku płytami ażurowymi ZDMiKP utwardzi kolejne bydgoskie ulice gruntowe.

Tego typu zadania będą głównie realizowane na terenach o dużej przepuszczalności gruntu, w miejscach nie narażonych na częste przejazdy pojazdów ciężarowych. Drogowcom zależy też na utrzymaniu ciągłości utwardzanych ulic z innymi istniejącymi drogami twardymi oraz poprawie tą technologią dojazdu do osiedlowych obiektów użyteczności publicznej.

Przy inwestycjach utrzymamy wysoki standard. Płyty zawsze stabilizowane są opornikami betonowymi, a część utwardzanej ulicy dedykowaną pieszym, wyłożona będzie kostką betonową. Przed ułożeniem płyt przygotowana będzie 20-centymetrowa podbudowa.

W budżecie Miasta na III edycję realizacji nawierzchni płytami ażurowymi, zarezerwowano łącznie 3 mln zł.

Więcej naTUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe