W komunikacji miejskiej nie kupimy biletu

  • 13.03.2020, 12:21
  • KB
W komunikacji miejskiej nie kupimy biletu KB archiwum
Jak podaje ZDMiKP, w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronowirusa wprowadzane są kolejne środki ostrożności w komunikacji publicznej w Bydgoszczy. Od soboty 14 marca we wszystkich autobusach i tramwajach zawieszona zostanie sprzedaż biletów przez obsługę pojazdów.

Na wniosek kierowców wzorem innych miast, wygrodzone zostaną strefy buforowe w pojazdach komunikacji miejskiej – pomiędzy częścią pasażerską a stanowiskiem kierowcy (wydzielenie pomiędzy pierwszym, a drugim rzędem siedzeń). W związku z wprowadzeniem tej strefy, nie będzie możliwe wsiadanie i wysiadanie pierwszymi drzwiami. W przypadku zestawów dwuwagonowych dotyczy to oczywiście wyłącznie pierwszego wagonu

Komunikacja miejska mimo zawieszonych zajęć w szkołach i uczelniach, funkcjonuje według obecnych rozkładów jazdy.

Wcześniej w pojazdach komunikacji publicznej wyłączone zostały tak zwane „ciepłe guziki". Drzwi są otwierane i zamykane bezpośrednio przez kierowców i motorniczych na każdym przystanku.

Zachęcamy do zakupu biletu okresowego w sklepie internetowym pod adresem: https://bydgoskakartamiejska.com.pl/pl/,
Przypominamy również o możliwości zakodowania biletu zakupionego przez Internet w urządzeniach OPS.

Przypominamy również, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wprowadził działania prewencyjne, mające ograniczyć załatwianie spraw administracyjnych bezpośrednio w Urzędzie.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe