Bydgoskie lotnisko wdraża działania prewencyjne w związku z koronawirusem

  • 09.03.2020, 15:32
  • KB
Bydgoskie lotnisko wdraża działania prewencyjne w związku z koronawirusem KB archiwum
W związku z pojawiającymi się przypadkami zachorowań na koronawirusa informujemy, iż Port Lotniczy Bydgoszcz jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz innymi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo zdrowotne pasażerów.

Lotnisko Monitoruje sytuację i na bieżąco reaguje na wszelkie zalecenia i instrukcje ochrony zdrowia publicznego. Bezpieczeństwo i zdrowie Pasażerów są absolutnie priorytetowe zarówno dla lotniska, jak i dla linii lotniczych.

W celu prewencyjnej weryfikacji gotowości służb i procedur, w dniu 5 lutego 2020 zorganizowano nadzwyczajne posiedzenie Zespołu Ochrony Lotniska z udziałem m.in. Wojewódzkiej i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego, Straży Granicznej, Policji, Izby Celnej, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Bydgoszczy. Zgodnie z procedurami wdrożone są odpowiednie działania minimalizujące ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Sukcesywnie umieszczane są na terenie terminala lotniska dodatkowe dozowniki z płynami do dezynfekcji rąk. Port Lotniczy Bydgoszcz jest przygotowany na reagowanie w przypadku wystąpienia zagrożeń epidemiologicznych.

Informujemy, iż w celu ochrony zdrowia Pasażerów, linia lotnicza Lufthansa podjęła decyzję o czasowej zmianie korekcie siatki połączeń z Bydgoszczy do Frankfurtu. Od 10 do 28 marca rejsy odbywać się będą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

Pragniemy podkreślić, iż obecnie bez przeszkód odbywają się rejsy Ryanair do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Dublina i Kijowa Boryspol, oraz codzienne loty PLL LOT do Warszawy. Dzięki rejsom do Warszawy, Pasażerowie mogą kontynuować podróż z Bydgoszczy w ponad 140 kierunkach na całym świecie. Bilety można kupować na stornach przewoźników lub w biurach podróży.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć o podstawowych zasadach profilaktycznych i diagnostycznych, których przestrzeganie ograniczy rozprzestrzenianie wirusów:

 szczególna dbałość o higienę/dezynfekcję rąk;
 unikanie w miarę możliwości przebywania w miejscach publicznych;
 stosowanie się do wszystkich zaleceń lokalnych władz oraz służb medycznych.

Jeśli byłeś/aś w Północnych Włoszech w ciągu ostatnich 14 dni i zaobserwowałeś/aś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego,

Jeżeli miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem, bezzwłocznie skontaktuj się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

W razie wątpliwości co do postępowania, prosimy dzwonić na infolinię NFZ: 0800-190-590.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe