"Ciepłe przyciski" w bydgoskiej komunikacji miejskiej wyłączone

  • 07.03.2020, 17:13
  • KB
"Ciepłe przyciski" w bydgoskiej komunikacji miejskiej wyłączone KB archiwum
Jak podaje ZDMiKP, już od dziś (7 marca), w komunikacji zostają wyłączone tzw. "ciepłe przyciski". Oznacza to, że pasażerowie nie mogą samodzielnie otwierać drzwi w autobusach i tramwajach. Tak ja przed laty, wszystkie drzwi będą otwierać kierowcy. Ma to na celu ograniczenie kontaktu pasażerów z przyciskami i jednocześnie zapewnienie przepływu powietrza w pojazdach.

O wprowadzeniu tego typu działań powiadomieni zostali już przewoźnicy (MZK, IREX, Tramwaj Fordon), którzy wykonują kursy na zlecenie ZDMiKP.

Przypominamy, że jednym z podstawowych sposobów na ograniczenie ewentualnego zagrożenia, jest zachowanie higieny i czystości. Nasi przewoźnicy każdego dnia dbają o czystość w pojazdach komunikacji zbiorowej na możliwie najwyższym poziomie. Sprzątane są siedzenia, podłogi, szyby, kasowniki oraz poręcze i wszystkie uchwyty dla pasażerów. Cyklicznie każdy pojazd ma też wykonywane tzw. mycie gruntowne.

Niezależnie od powyższych działań profilaktycznych, jesteśmy w pełnej gotowi do realizacji zaleceń i zadań jakie zostaną nałożone na ZDMiKP oraz wszystkich przewoźników przez instytucje odpowiedzialne za zarządzanie kryzysowe.

Aby ustrzec się przed zakażeniem, należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Główny Inspektorat Sanitarny uruchomił także infolinię NFZ 800 – 190 - 590.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe