Powstanie Park Kulturowy pod nazwą "Stare Miasto"

  • 05.03.2020, 09:17
  • ME
Powstanie Park Kulturowy pod nazwą "Stare Miasto" fot. ilustracyjna
Radni bydgoscy zadecydowali – wkrótce ruszą prace nad jego powstaniem. Teren najściślejszej ochrony konserwatorskiej będzie obejmował Stare Miasto i część Chwytowa, a także ulicę Gdańską z Placem Wolności.

Główną ideą stworzenia Parku Kulturowego jest zachowanie średniowiecznego układu urbanistycznego miasta, fragmentów obwarowań, siatki ulic i budynków o dużej wartości historycznej. Trzeba będzie też zadbać o szczegóły – odrestaurowanie elementów elewacji, czy odnowienie ulic i chodników w tradycyjny sposób.

W ratuszu podkreślają, że dodatkowym walorem obszaru jest sąsiedztwo zrewitalizowanej Wyspy Młyńskiej i nadrzecznych terenów Chwytowa. Także rejon ulicy Gdańskiej wraz z Parkiem Kazimierza Wielkiego jest reprezentacyjnym rejon naszego miasta, dlatego trzeba zadbać o to, by zachować piękno kamieniczek i zabytków w tej okolicy.

Uchwała w sprawie utworzenia parku kulturowego zawiera też zasady służące podniesieniu estetyki naszej wspólnej przestrzeni, m.in. te dotyczące formy i sytuowania reklam oraz małej architektury – na przykład ogródków piwnych.

Każdy mieszkaniec Bydgoszczy może mieć wpływ na kształt Parku. Projekt uchwały będzie dostępny na stronie Miejskiej Pracowni Urbanistycznej - mpu.bydgoszcz.pl (w zakładce Obwieszczenia). Na pisemne uwagi przesyłane mailem w MPU czekają od 9 marca do 10 kwietnia. Mail: [email protected].

ME

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe