Poznaj fascynujący świat sztuki średniowiecza

  • 03.03.2020, 09:21
  • KB
Poznaj fascynujący świat sztuki średniowiecza fot. ilustracyjna
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu historii sztuki polskiej na pierwsze spotkanie z cyklu "Środy ze sztuką".

Podczas comiesięcznych spotkań zostaną przybliżone najważniejsze nurty i tendencje obecne w obszarze sztuk plastycznych od średniowiecza do współczesności.

Już 4 marca o godzinie 17.00 będzie można wsłuchać się w pierwszy wykład pt. „Sztuka polskiego średniowiecza”, który odbędzie się w Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6.

Podczas spotkania zostaną przybliżone sztuki plastyczne (architektura, rzeźba i malarstwo) okresu średniowiecza. Przyjrzymy się przemianom stylistycznym polskiej sztuki od momentu przyjęcia chrześcijaństwa oraz wpływowi zachodnich ośrodków artystycznych na rodzimą twórczość. Wstęp w ramach biletu do Muzeum.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe