Wkrótce nowa trasa rowerowa

  • 28.02.2020, 20:01
  • KB
Wkrótce nowa trasa rowerowa fot. ilustracyjna
Jak podaje ZDMiKP, podpisano umowę z wykonawcą, który zajmie się wytyczeniem drogi rowerowej wzdłuż ulicy Jeździeckiej, która od północy otacza Myślęcinek. O rozwiązaniach na nowej trasie na granicy Bydgoszczy i Osielska drogowcy będą rozmawiać z mieszkańcami i przedstawicielami środowisk rowerowych.

Nowa droga rowerowa powstanie na odcinku od Gdańskiej do pętli autobusowej na osiedlu Podkowa. W pierwszej kolejności opracowana zostanie koncepcja.

ZDMiKP zależy na tym, by infrastruktura pozwalała na bezpieczne poruszanie się również pieszym. Drogi rowerowe i chodniki będą skomunikowane z istniejącą infrastrukturą dla niechronionych uczestników ruchu, w tym również z przystankami komunikacji publicznej. Wytyczone zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe.

W pierwszym etapie powstanie koncepcja. Za kilka miesięcy wykonawca przedstawi jej wstępne założenia i sprawdzi możliwość wprowadzenia uwag mieszkańców Bydgoszczy i Osielska.

Po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień, wyłoniony zostanie wykonawca prac w formule „zaprojektuj i zbuduj". Nowa infrastruktura powstanie na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Miastem Bydgoszcz i Gminą Osielsko. Zakłada ono sfinansowanie zadania po połowie. Nowa infrastruktura ułatwi bezpieczne poruszanie się pomiędzy różnymi częściami Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oraz dojazd do pobliskich miejscowości na terenie gminy.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe