Realizacja filmu "Miasto" w reż. Marcina Sautera. Będą zmiany w organizacji ruchu

  • 28.02.2020, 12:32
  • KB
Realizacja filmu "Miasto" w reż. Marcina Sautera. Będą zmiany w organizacji… fot. ilustracyjna
W przyszłym tygodniu ruszają kolejne zdjęcia do filmu, które tym razem realizowane będą na ulicach Bydgoszczy. W związku z powyższym pojawią się utrudnienia w ruchu ulicznym.

Uwaga! W dniach od 3 marca 2020 roku od godz. 17:00 do dnia 9 marca 2020 roku do godz. 7:00, z powodu realizacji zdjęć do filmu fabularnego pt. „Miasto” na skrzyżowaniu ulic Orla i Ugory pojawią się utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym. W w/w dniach, w godzinach 00:00-4:00 skrzyżowanie ulic Orla i Ugory będzie bez możliwości przejazdu i ruchu pieszego. Natomiast w godzinach 17:00-0:00 możliwe czasowe wstrzymywanie ruchu na ulicach dochodzących do skrzyżowania. Czasowe wstrzymania ruchu będą trwać maksymalnie 3 minuty, a oznakowane osoby sterujące ruchem zapewnią płynne przepuszczanie autobusów komunikacji publicznej. W specjalnie na ten czas oznakowanych obszarach na ulicach Podgórnej, Orlej oraz Na Wzgórze J. H. Dąbrowskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w godz. 15:00-7:00 każdego z wymienionych dni.

Od dnia 2 marca 2020 roku od godz. 23:30 do dnia 3 marca 2020 roku do godz. 4:00 z powodu realizacji zdjęć do filmu „Miasto” na ulicach Pod Wiaduktem, Inwalidów i Konduktorskiej możliwe czasowe wstrzymywanie ruchu na czas realizacji ujęć.

 

 

 

Od dnia 5 marca 2020 od godz. 17:00 do dnia 6 marca 2020 do godz. 7:00 z powodu realizacji zdjęć do filmu „Miasto” na ulicach Jasnej, Nadrzecznej, Żeglarskiej i Czarna Droga możliwe czasowe wstrzymywania ruchu. Czasowe wstrzymania ruchu będą trwać maksymalnie 3 minuty, a oznakowane osoby sterujące ruchem zapewnią płynne przepuszczanie autobusów komunikacji publicznej. Na wyznaczonych obszarach na ulicach Jasnej, Nadrzecznej i Czarna Droga będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania od godz. 15:00 5 marca do godz. 07:00 6 marca 2020 roku.

Z góry dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość i w imieniu ekipy filmu przepraszamy za utrudnienia.

To już finalny etap realizacji zdjęć do filmu, którego reżyserem jest bydgoszczanin, Marcin Sauter. Film „MIASTO“ to produkcja, w której Bydgoszcz występuje nie tylko jako tło scenograficzne ale jako wręcz drugoplanowy „bohater“ filmowej opowieści, łączącej konwencję kina obyczajowego z kryminałem w stylu noir.

Role główne grają Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka oraz bydgoszczanin, Piotr Nawrocki. W rolach drugoplanowych pojawiają sie m. in.: Robert Więckiewicz, Grzegorz Warchoł,  Zdzisław Wardejn, Mirosław Kropielnicki, Stanisław Tym oraz Artur Krajewski. Autorem zdjęć jest Piotr Rosołowski (“Królik po berlińsku”, “Książe i dybuk”), twórcą muzyki Jerzy Rogiewicz.

Film produkuje POKROMSKI Studio (producent m. in. “Marie Curie Skłodowska”). Produkcja otrzymała dotację z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy jest głównym koproducentem filmu.

 

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe