W Bydgoszczy pojawi się nowe oznakowanie

  • 27.02.2020, 18:35
  • KB
W Bydgoszczy pojawi się nowe oznakowanie fot. ilustracyjna
Przy współpracy ze stowarzyszeniami dbającymi o środowisko w Myślęcinku i na Flisach ratusz zdecydował się ustawić dodatkowe oznakowanie, gdzie występują naturalne szlaki migracji zwierząt. Warto w takich miejscach szczególnie zwolnić.

Nowe oznakowanie ustawiliśmy na kilku ulicach w sąsiedztwie terenów parkowych, które zamieszkują między innymi jeże, wiewiórki i sarny. W przypadku kolizji z samochodami zwierzęta najczęściej giną. Ryzyko kolizji znacznie spada jeśli kierowcy poruszają się z ograniczoną prędkością i zachowują w takich miejscach większą ostrożność. Dlatego w kilku punktach ZDMiKP ustawił dodatkowe znaki ostrzegawcze.

Na Mińskiej na wysokości parku nad Kanałem Bydgoskim znaki ostrzegają o jeżach i wiewiórkach. Ul. Zamczysko pomiędzy Gdańską i Armii Krajowej to naturalny szlak migracji dla jeży. Ten gatunek zwierząt oraz sarny często przekraczają też Gdańską na wysokości ogrodu botanicznego.

Ustawienie nowego oznakowania zostało skonsultowane między innymi z pracownikami Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt "Azyl dla Jeży".

Podejmowane są też inne akcje związane z zabezpieczeniem szlaków migracji zwierząt. Na przykład ulica Łęgnowska co roku jest zabezpieczana płotkami herpetologicznymi, a chronione gatunki żab są następnie przenoszone w bezpieczny sposób do pobliskiego zbiornika wodnego. W trakcie dużych inwestycji budujemy przepusty ułatwiające migracje małym zwierzętom, wieszamy budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy. W rewitalizowanych parkach budujemy karmiki i tak zwane hotele dla owadów.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe