Już wkrótce będziemy mogli znowu skorzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

  • 24.02.2020, 18:39
  • KB
Już wkrótce będziemy mogli znowu skorzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego KB archiwum
Jak podaje bydgoski Zarząd Dróg, już w najbliższą niedzielę (1 marca) będzie można skorzystać z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. W nowy sezon wjeżdża 610 rowerów, które można wypożyczyć już w 56 stacjach.

Bydgoski Rower Aglomeracyjny to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów. Do dyspozycji użytkowników jest ponad 600 rowerów. Jednoślad możemy wypożyczyć korzystając z 56 stacji, które ulokowane są w różnych częściach miasta, w tym także w Fordonie. Wypożyczalnie są czynne przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, a pierwsze 20 minut korzystania z roweru – bezpłatne.

Coraz więcej stacji

System jest nadal rozbudowywany. W oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski w tym miesiącu wybudowana została kolejna stacja na Miedzyniu na skrzyżowaniu ul. Nakielskiej i Wierzbowej), a w ubiegłym roku powstała stacja nad Kanałem Bydgoskim na Okolu. W 2018 roku zwiększono liczbę stacji o 16 nowych punktów wypożyczeń. Teraz rower można wypożyczyć już w 56 lokalizacjach.

By umożliwić korzystanie z systemu jak największej liczbie mieszkańców, stacje zlokalizowano przede wszystkim w centralnej części miasta, w pobliżu węzłów przesiadkowych, najważniejszych skrzyżowań oraz przystanków autobusowych.

Więcej informacji.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe