Bydgoscy piesi i kierowcy nie zawsze przestrzegają zasad

  • 24.02.2020, 16:25
  • KB
Bydgoscy piesi i kierowcy nie zawsze przestrzegają zasad KWP Bydgoszcz
Policjanci wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy obserwowali zachowanie pieszych i kierujących przy ulicach Glinki i Magnuszewskiej w Bydgoszczy. Do działań wykorzystali Mobilne Centrum Monitoringu. Akcja ta wpisała się w prowadzone w tym dniu działania „Bezpieczny pieszy” organizowane na terenie całego województwa.

W miniony piątek (21.02.2020) przed południem policjanci przeprowadzili działania z użyciem Mobilnego Centrum Monitoringu. Mundurowi kolejny raz przyglądali się pieszym i kierowcom przy ulicach Glinki oraz Magnuszewskiej w Bydgoszczy. Funkcjonariusze obserwowali przejścia dla pieszych. Zlokalizowane tam kamery z pewnej odległości obserwowały, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do sygnalizacji świetlnej i czy piesi korzystają z przejść dla pieszych. Wszystko to wpisało się w organizowane na terenie województwa działania „Bezpieczny pieszy”.

Podczas kilkugodzinnej akcji na ulicach Glinki oraz Magnuszewskiej mundurowi ujawnili dwóch pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz dwóch kierujących, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych. Za powyższe wykroczenia trzy osoby zostały ukarane mandatami karnymi, a w stosunku do jednego kierującego został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Tego dnia bydgoscy policjanci realizowali również działania „Bezpieczny pieszy” na ulicach Bydgoszczy i drogach powiatu bydgoskiego. Podczas akcji policjanci reagowali głównie na takie wykroczenia kierujących jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi. Funkcjonariusze reagowali również na wykroczenia pieszych, m.in. przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd oraz zwracali uwagę na korzystanie z elementów odblaskowych.

Łącznie policjanci ujawnili 71 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych oraz 38 wykroczeń popełnionych przez samych pieszych.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe