Wiosenne remonty bydgoskich chodników

  • 22.02.2020, 18:29
  • KB
Wiosenne remonty bydgoskich chodników KB archiwum portalu
Jak informuje ZDMiKP niebawem, rozpoczną się remonty miejskich chodników. W tym roku Zarząd Dróg planuje także dobudowanie ważnych odcinków, które ułatwią poruszanie się pieszym po mieście. Część robót zlecona zostanie też w osobnych zamówieniach w oparciu o Bydgoski Budżety Obywatelski.

Najwięcej prac remontowych zaplanowano w centrum miasta. Nowe płytki i kostki zostaną ułożone m.in. na ulicach: Pomorskiej (w rejonie skrzyżowania z Cieszkowskiego), kontynuowana będzie rewitalizacja ul. Warmińskiego i wyremontowane zostaną schody przy ul. Pod Blankami i Toruńskiej. Prace będą realizowane też na osiedlach Bielawy, Błonie, Bartodzieje, Górzyskowo, Wilczak, Okole, Szwederowo, Leśnym i w Łęgnowie. Ostateczna lista chodnikowych zadań do realizacji będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy robót.

W ramach innych zadań budowane będą m.in. ścieżki pieszo-rowerowe w Parku nad Starym Kanałem. To jedno z dużych przedsięwzięć, które trafiło do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Poza tym mieszkańcy zgłosili do remontu chodnik m.in.: przy ul. Powstańców Wielkopolskich (Bielawy), Waryńskiego (Błonie, dwa odcinki), ul. Korczaka (Błonie), ul. Wolna (Stary Fordon), ul. Gałczyńskiego (Błonie), ul. Broniewskiego (Błonie), ul. Ks. Skorupki (Górzyskowo).

W Bydgoszczy łączna długość ulic to około 760 kilometrów. Powierzchnia chodników to natomiast blisko 1 700 000 metrów kwadratowych. W ubiegłym roku na prace przy chodnikach wydaliśmy rekordowe prawie 3 mln zł.

ZDMiKP przypomina:
Interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52-582-27-14, 52 -582-27-15 lub mailem: 
[email protected]. Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować dalsze prace.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe