Mieszkańcy Błonia mogą już skorzystać z integracyjnego ogrodu społecznościowego

  • 21.02.2020, 12:02
  • KB
Mieszkańcy Błonia mogą już skorzystać z integracyjnego ogrodu społecznościowego… UM
W ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich. powstał integracyjny ogród społecznościowy z placami zabaw oraz siłownią plenerową. Koszt tej inwestycji wyniósł ponad 830 tysięcy złotych.

Na Skwerze 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich został otwarty ogród społecznościowy. Mieszkańcy w głosowaniu BBO zdecydowali, że stanie się miejscem do wielu aktywności na świeżym powietrzu. Właśnie zakończyły się prace przy powstaniu placów zabaw dla młodszych dzieci, jak i dla tych trochę starszych oraz siłowni plenerowej. W ramach zadania pojawiły się elementy małej architektury oraz nowa zieleń. Na taki sposób zagospodarowania skweru zagłosowało ponad pół tysiąca bydgoszczan.

W ramach inwestycji o wartości ponad 830 tys. zł zostały uporządkowane ciągi piesze, pojawiły się także elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery oraz przewijak dla maluchów. Młodsze dzieci mogą korzystać z zestawu zabawowego z wieżą, zjeżdżalnią oraz pomostem. Do bujania służą klasyczne huśtawki oraz huśtawka typu bocianie gniazdo oraz bujaki. W ogrodzie znajduje się także piaskownica.

Dla starszych zamontowany został zestaw zabawowy z wieżami, zjeżdżalniami, pomostami linowymi oraz ściankami wspinaczkowymi. Ponadto pojawiły się zestawy sprawnościowe do wspinania się po linach. Na skwerze znajduje się także 2,5 metrowa trampolina. W miejscu zabaw zastosowano bezpieczną nawierzchnię.

Wszystkie urządzenia zostały wkomponowane w istniejącą zieleń. Nie zabrakło nowych nasadzeń krzewów oraz oświetlenia. Cała przestrzeń jest dostosowana do osób z niepełnosprawnościami. W trakcie przetargu zmieniliśmy zakres, aby jeszcze więcej urządzeń rekreacyjnych było im specjalnie dedykowanych.

KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe